Burger Drwala 2021. Do kiedy będzie dostępny w restauracjach McDonald's?

Burger Drwala wrócił do McDonald's 24 listopada. Do kiedy kultowa kanapka będzie dostępna w "Maku"? Ile kosztuje? Ile ma kalorii? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz poniżej.

Burger Drwala to sezonowa kanapka McDonald's, która każdej zimy cieszy się ogromną popularnością wśród klientów restauracji. W Polsce zadebiutowała w 2014 r.

Zobacz wideo Cheeseburger w domu, a smakuje jak z Maca

Burger Drwala. Rodzaje

Fani Drwala mają do wyboru pięć wariantów kanapki:

  • Burger Drwala z żurawiną - grillowany kotlet z mięsa wołowego, ser topiony w panierce, bekon, sałata lodowa, prażona cebulka, sos z przyprawami, sos żurawinowy.
  • Burger Drwala z kurczakiem - kurczak w panierce, ser, sałata lodowa, bekon, sałata lodowa, prażona cebulka, sos z przyprawami.
  • Burger Drwala klasyczny - grillowany kotlet z mięsa wołowego, ser topiony w panierce, bekon, sałata lodowa, prażona cebulka, sos z przyprawami.
  • Burger Drwala na ostro - grillowany kotlet z mięsa wołowego, ser topiony w panierce, bekon, sałata lodowa, prażona cebulka, papryczki jalapeno, ostry sos.
  • Podwójny Drwal - 2x grillowany kotlet z mięsa wołowego, ser topiony w panierce, bekon, sałata lodowa, prażona cebulka, sos z przyprawami.

W tegorocznej ofercie nie ma Drwala w wersji wegetariańskiej.

Konkurs Szopek Krakowski (zdjęcie ilustracyjne)=Ruszył Konkurs Szopek Krakowskich. Część z nich jest ogrodzona drutem

Burger Drwala. Ile ma kalorii?

Liczba kalorii w Burgerze Drwala różni się w zależności od rodzaju i składników. Najbardziej kaloryczny jest Podwójny Burger Drwala - 1130 kcal. Nieco mniej ma Drwal z żurawiną - 928 kcal. Klasyczny Drwal ma 894 kcal,  Drwal na ostro 887 kcal, a Drwal z kurczakiem - 861 kcal. Wraz Burgerem Drwala do oferty wróciły zakręcone frytki z sosem śmietanowym, których porcja ma 286 kcal.

McDonald's (zdjęcie ilustracyjne)Burger Drwala z McDonald's przysparza restauratorom problemów?

Burger Drwala. Ceny

Klasyczny Burger Drwala i Burger Drwala z kurczakiem kosztują 17,40 zł. Z kolei Burger Drwala z żurawiną i na ostro kupimy za 17,90 zł. W zestawie z napojem i frytkami trzeba zapłacić 23,90. Najdroższą wersją jest Podwójny Drwal, który kosztuje 20,40 zł, a w zestawie 26,40 zł. Cena zakręconych frytek wynosi 7,90 zł.

McPlant zapowiedziany przez Ilan Bordena na spotkaniu dla inwestorówMcDonald's zapowiedział roślinnego burgera. McPlant będzie testowany w 2021 r.

Burger Drwala. Do kiedy dostępny?

Sieć McDonald's nie określiła dokładnie, kiedy Burger Drwala zniknie z menu. W poprzednim zimowym sezonie kanapka przestała być dostępna w lutym. Podobnie może być i tym razem.

Więcej o: