Prognoza pogody na Boże Narodzenie 2021. Czy spadnie śnieg?

Prognoza pogody na Boże Narodzenie. "Czy nadchodzące święta będą białe?" - to pytanie, które często zadajemy sobie w grudniu, zwłaszcza że w ostatnich latach śniegu w tym miesiącu bywało w Polsce jak na lekarstwo. Synoptycy ą zgodni - tegoroczne święta mają być mroźne.
Zobacz wideo Kto odpowiada za ekstremalne zjawiska pogodowe?

Jak wynika z prognozy pogody synoptyków TVN Meteo, tuż przed świętami czeka nas mocne uderzenie zimna, które przyjdzie w środę 22 grudnia. "Wtedy temperatura powietrza nad wschodnią Polską na wysokości 1,5 kilometra wynieść ma -15/-20 st. C. To przy nocnych rozpogodzeniach pozwala prognozować spadek temperatury poniżej -20 st. na Podlasiu, Lubelszczyźnie, Podkarpaciu i w Małopolsce" - wynika z przewidywań synoptyczki stacji, Arlety Unton-Pyziołek.

Pogoda w wigilię i Boże Narodzenie 2021. Będzie mróz. Śnieg popada w całej Polsce

Synoptycy TVN Meteo i serwisu dobrapogoda24.pl są zgodni - tegoroczne święta Bożego Narodzenia będą mroźne. 23 i 24 grudnia temperatura w ciągu dnia ma utrzymywać się poniżej zera stopni Celsjusza. Niska temperatura, ale powyżej zera, spodziewana jest jedynie na Pomorzu i Wybrzeżu.

Osoby wybierające się na Pasterkę, powinny ubrać się ciepło, bo w wigilijną noc - z 24 na 25 grudnia - we wschodnich regionach ma być zaledwie -10/-14 stopni, -9 w centrum i na południu, a na zachodzie kraju -4. Nad Bałtykiem termometry wskażą nie mniej niż 0 stopni.

Najnowsze informacje z kraju i ze świata znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl >>>

Słaby front, który przejdzie wtedy przez Polskę, przyniesie lekko prószący śnieg. W Boże Narodzenie będzie zalegał głównie w górach, zaś niżej utworzy tylko cienką pokrywę: od 1 cm na zachodzie, do 5 na wschodzie i północnym wschodzie kraju.

Więcej o: