Wigilia 2021. Gdzie kupić opłatek wigilijny? Jakie życzenia złożyć łamiąc się opłatkiem?

Podczas kolacji wigilijnej nie może zabraknąć opłatka, którym domownicy będą się dzielić i składać sobie życzenia. Jeśli nie wiesz, gdzie kupić opłatek wigilijnym, to już wyjaśniamy.

Co roku podczas wigilii Bożego Narodzenia dzielimy się opłatkiem, który symbolizuje miłość, przyjaźń, przebaczenia oraz pojednanie. Rodziny dzieląc się nim na początku kolacji wigilijnej wyrażają chęć wspólnego spędzenia czasu

Zobacz wideo Nie tylko chrześcijanie wierzą w Jezusa

Gdzie kupić opłatek wigilijny? 

Opłatek wigilijny możemy kupić w kościołach i sklepach z dewocjonaliami. Zarówno tych stacjonarnych, jak i internetowych. Paczuszkę opłatków możemy kupić w internecie już za 2,5 złotych, a 60 sztuk za 10 złotych. Warto jednak zadbać, aby opłatek pochodził ze sprawdzonego źródła i został poświęcony. 

Przeczytaj więcej podobnych informacji na temat świat Bożego Narodzenia na stronie głównej Gazeta.pl.

Opłatek to bardzo cienki biały płatek chlebowy. Jest niekwaszony, wypieka się go z mąki i wody bez dodatku drożdży oraz soli. A tradycja dzielenia się opłatkiem pochodzi jeszcze z pierwszych wieków po narodzinach Chrystusa. Łamania się opłatkiem jest obecny także w domach we Włoszech, na Ukrainie, Białorusi, Litwie, Słowacji czy w Czechach.

Bożonarodzeniowa szopka w WatykanieWatykan. Zapalono lampki na 113-letnim świerku. Jest też szopka [ZDJĘCIA]

Jakie życzenia powinniśmy sobie złożyć podczas łamania się opłatkiem? 

Wiele osób zastanawia się, jakie powinny być życzenia, które złożymy najbliższym przed wigilijną kolacją. Łamiąc się opłatkiem możesz życzyć członkom rodziny tego co w danym momencie jest dla nich najważniejsze. Pamiętajcie, że najlepsze życzenia są osobiste i szczere, a to, że składamy je drugiej osobie wynika z naszej miłości lub przyjaźni. Warto przed podzieleniem się opłatkiem przemyśleć, czego nasi bliscy najbardziej potrzebują i właśnie tego im życzyć

Wigilia Bożego Narodzenia (zdjęcie ilustracyjne)Boże Narodzenie 2021. Jakie są popularne potrawy wigilijne? [LISTA]

Więcej o: