Kiedy nauka zdalna? Kiedy uczniowie wrócą do szkół? [KALENDARZ]

Przełom lat 2021/2022 upłynie uczniom na nauce zdalnej. Kiedy uczniowie będą uczyć się przez internet? Kiedy wrócą do szkół? Przedstawiamy kalendarz szkolny na koniec grudnia i początek stycznia.

7 grudnia odbyła się konferencja prasowa przedstawicieli Ministerstwa Zdrowia, którzy zapowiedzieli nowe obostrzenia w związku z dalszym rozwojem czwartej fali pandemii koronawirusa w Polsce. Rząd zdecydował się m.in. na zmianę sposobu funkcjonowania szkół w okresie świątecznym i noworocznym. Kilka dni przed Bożym Narodzeniem i kilka dni po Nowym Roku dzieci i młodzież będą uczyć się zdalnie. Poniżej przedstawiamy kalendarz szkolny na najbliższy czas:

Zobacz wideo Szkoła w czasie pandemii. Czy należy ograniczyć podstawy programowe?
  • 20 - 22 grudnia 2021 r. - nauka zdalna
  • 23 - 31 grudnia 2021 r. - przerwa świąteczna
  • 1 - 2 stycznia 2022 - weekend
  • 3, 4, 5, 7 stycznia 2022 r. - nauka zdalna
  • 6 stycznia - dzień wolny (Trzech Króli)
  • 8 - 9 stycznia 2022 r. - weekend
  • 10 stycznia - planowany powrót uczniów do szkół.

Zdalnie będą uczyć się uczniowie szkół podstawowych i średnich. Przedszkola i żłobki będą pracować w normalnym trybie - czytamy na stronie rządu

Więcej informacji na temat pandemii koronawirusa znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Skutki tornada w Kentucky Tornada w USA. "Nasze kostnice nie są wystarczająco duże" [ZDJĘCIA]

Nauka zdalna. Przemysław Czarnek: Nie byłoby jej, gdyby nie święta

Decyzję dotyczącą nauki zdalnej skomentował niedawno minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek. W rozmowie z RMF FM stwierdził on, że "nie byłoby nauki zdalnej, gdyby nie święta". Polityk powiedział także, że zamknięcie szkół ma pomóc "ukrócić kontakty okołoszkolne", a o pobyt w domach trzy dni przed świętami apelowały służby sanitarne. Podkreślił jednocześnie, że nie postulował takiego rozwiązania, bo sam jest zwolennikiem nauki stacjonarnej, a szczegóły ustaliło Ministerstwo Zdrowia.  

Burger Drwala powraca do McDonald's Drwal z McDonald's. Do kiedy jest Drwal w Maku 2021?

Więcej o: