Ferie zimowe 2022. Kiedy wypadają? Terminy w poszczególnych województwach [LISTA]

Ferie zimowe to jeden z najbardziej wyczekiwanych okresów przez uczniów w całym kraju. Jak prezentuje się tegoroczny harmonogram? Czy terminy dni wolnych od zajęć będą się różnić w zależności od województwa?
Zobacz wideo Czy chce Pan być znowu premierem? Tusk: Mogę, ale nie muszę być

Ferie zimowe to dwutygodniowa przerwa od zajęć dla uczniów szkół i przedszkoli. Ich daty są ruchome, jednak co roku wypadają między trzecim a siódmym tygodniem roku (wyjątkiem był tutaj rok 2021, kiedy ferie dla uczniów w całym kraju, dla wszystkich uczniów, odbywały się od 4 do 17 stycznia). Jakie terminy przypadają więc w roku szkolnym 2021/2022?

Miasto z piernika w Kolejkowie we Wrocławiu Wrocław. W Kolejkowie pojawiło się miasto z piernika [GALERIA]

Ferie zimowe 2022 - kiedy wypadają? [LISTA]

Jak na razie wszystko wskazuje na to, że nadchodzące ferie zimowe odbędą się zgodnie z zasadami sprzed pandemii, czyli w czterech różnych datach w zależności od województw:

  • 17 - 30 stycznia 2022 r. - województwa: kujawsko-pomorskie, lubuskie, małopolskie, świętokrzyskie, wielkopolskie;
  • 24 stycznia - 6 lutego 2022 r. województwa: podlaskie, warmińsko-mazurskie;
  • 31 stycznia - 13 lutego 2022 r. - województwa: dolnośląskie, mazowieckie, opolskie, zachodniopomorskie;
  • 14 - 27 lutego 2022 r. - województwa: lubelskie, łódzkie, podkarpackie, pomorskie, śląskie.

Więcej podobnych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Szkoła Podstawowa nr 1 w Kartuzach Kartuzy. Szkoła przejdzie na naukę zdalną, nim obostrzenia wejdą w życie

Zmiany w obostrzeniach w związku z czwartą falą koronawirusa

7 grudnia Ministerstwo Zdrowia ogłosiło nowe obostrzenia związane z trwaniem czwartej fali epidemii koronawirusa. Od 15 grudnia limity miejsc (między innymi w hotelach, restauracjach czy kinach) zostaną zmniejszone z 50 proc. do 30 proc. - nie będzie to jednak obowiązywać osób zaszczepionych, do 75 proc. ograniczone zostaną limity w transporcie zbiorowym, a dyskoteki zostaną zamknięte. Od 20 grudnia do 9 stycznia uczniowie szkół przejdą także na naukę zdalną (żłobki pozostaną otwarte).

Dodatkowo od 15 grudnia wprowadzone zostają obowiązkowe testy dla osób mieszkających z osobami chorującymi na COVID-19 (bez względu na posiadanie certyfikatu covidowego), a osoby przylatujące do Polski spoza strefy Schengen muszą okazać test na COVID-19 wykonany nie wcześniej niż 24 godziny przed przekroczeniem granicy.

Więcej o: