Od kiedy nauczanie zdalne? Przemysław Czarnek skomentował nowe obostrzenia

Od kiedy nauczanie zdalne? We wtorek 7 grudnia podczas konferencji prasowej minister zdrowia Adam Niedzielski odpowiedział na to pytanie. Ogłosił również nowe obostrzenia, które mają na celu zatrzymanie rozprzestrzenianie się wirusa SARS-CoV-2. Kiedy uczniowie wrócą do szkół? Odpowiadamy.
Zobacz wideo Dominika Lasota: Apelowaliśmy do MEN, żeby rzetelna edukacja klimatyczna stała się częścią programu nauczania

Biorąc pod uwagę sytuację epidemiologiczną w kraju, we wtorek 7 grudnia szef resortu zdrowia Adam Niedzielski podczas konferencji ogłosił nowe obostrzenia. - Utrzymanie się wysokiej liczby zakażeń, przy dodatkowym ryzyku w postaci pojawienia się wariantu omikron, wymaga podjęcia stanowczych działań - oświadczył. Minister zapowiedział m.in. obowiązek szczepień dla trzech grup zawodowych: medyków, nauczycieli i funkcjonariuszy służb mundurowych. A co z nauką zdalną?

Więcej informacji ze świata i kraju znajdziesz na stronie głównej portalu Gazeta.pl.

Nowe obostrzenia. Od kiedy nauczanie zdalne? 

Nauczanie zdalne zostanie wprowadzone 20 grudnia i potrwa do 9 stycznia 2022 roku, a uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych wrócą do nauki stacjonarnej 10 stycznia. - Intencją jest wydłużenie okresu, gdy nie dochodzi do interakcji między dziećmi - wyjaśnił Adam Niedzielski.

Minister edukacji Przemysław Czarnek wielokrotnie powtarzał, że nie jest zwolennikiem edukacji zdalnej. Jak wspomnieliśmy we wcześniejszym artykule, zapytany o decyzje rządu, powiedział, że "jest to decyzja służb zajmujących się zwalczaniem koronawirusa". - Została ona podyktowana Wigilią i Bożym Narodzeniem, jak wyjaśniają służby zajmujące się zwalczaniem pandemii - dodał.

Władimir Putin podczas wideokonferencji z Joe Bidenem Joe Biden i Władimir Putin rozmawiali on-line ponad dwie godziny [ZDJĘCIA]

Nauczanie zdalne. "Nie ma mowy o dłuższej nauce zdalnej niż do 9 stycznia"

Przemysław Czarnek stwierdził, że "nie ma mowy o dłuższej nauce zdalnej niż do 9 stycznia". - Nauka stacjonarna jest nam konieczna i dlatego w tym roku od 1 września, mimo różnych głosów przeciwnych i nakłaniania ze strony różnych środowisk opozycyjnych, kontynuujemy naukę stacjonarną i będziemy ją kontynuować po pełnym okresie świątecznym - powiedział minister.

Nauczyciele nie chcą znowu pracować zdalnie. Powrót nauki zdalnej - kiedy uczniowie zaczną naukę z domu?

Więcej o: