Bloger z niepełnosprawnością zderza słowa Andrzeja Dudy z rzeczywistością. Prezydent odpowiada

Wojciech Sawicki, bloger z niepełnosprawnością, opublikował na Twitterze film, w którym konfrontuje z rzeczywistością słowa Andrzeja Dudy o ułatwieniach dla osób z niepełnosprawnościami. Po obejrzeniu nagrania prezydent przyznał, że w naszym kraju jest jednak jeszcze dużo do zrobienia w tej kwestii.

3 grudnia przypada Światowy Dzień Osób z Niepełnosprawnością. Prezydent Andrzej Duda podczas swojego wystąpienia z tej okazji stwierdził, że Polska poprzez to, że jest pozbawiona utrudnień architektonicznych, jest przyjazna dla osób z niepełnosprawnością.

Zobacz wideo Waldemar Pawlak wraca do wielkiej polityki? Ekspertka wyjaśnia

"Przemówienie Andrzeja Dudy vs. rzeczywistość". Prezydent odpowiedział blogerowi

-  Jesteśmy dumni z tego, że ludzie przyjeżdżają do Polski i widzą: "o, bardzo łatwo jest się dostać do budynku, wszystko jest dostosowane, jaka ładna architektura, a jaka przyjazna". Idąc, czują, że jakoś tak jest inaczej, bardziej otwarcie, bo nie ma schodów, bo podejście jest łagodne, jest dobrze obliczone, bo nie ma utrudnień - mówił Andrzej Duda.

Donald Tusk na warszawskiej manifestacji pod hasłem 'Ani jednej więcej'"Ani jednej więcej!". Politycy na Marszu dla Izy. "Oburzenie nas jednoczy"

Wojciech Sawicki, który prowadzi bloga "Life on Wheelz", choruje na dystrofię mięśniową Duchenne'a. Nie jest w stanie samodzielnie się poruszać i musi być pod stałą opieką medyczną. Na Twitterze opublikował nagranie, w którym konfrontuje rzeczywistość ze słowami Andrzeja Dudy. Na nagraniu pokazuje, z iloma trudnościami spotyka się codziennie na swojej drodze. Widzimy schody bez podjazdu dla wózków, zbyt wąskie bramy, przez które wózek inwalidzki nie jest w stanie przejechać oraz nierówne chodniki.

Andrzej Duda odpowiada na nagranie blogera: Wiele jeszcze zmian jest potrzebnych

Na nagranie blogera Wojciecha Sawickiego odpowiedział Andrzej Duda. "Szanowny Panie Wojciechu! Zdaję sobie sprawę, jak wiele jeszcze zmian jest potrzebnych i jak wielu ludzi na nie czeka. Ale bez działania, bez mówienia o tym publicznie, bez pokazywania pozytywnych przykładów, będzie znacznie trudniej coś zmienić" - napisał prezydent na Twitterze.

Przeczytaj więcej podobnych informacji na stronie głównej Gazeta.pl.

Minister zdrowia w rządzie PiS Adam Niedzielski (online, z Brukseli), oraz główny inspektor sanitarny Krzysztof Saczka i wiceminister Waldemar Kraska zapowiadają zmiany w koronawirusowych obostrzeniach. Warszawa, Ministerstwo Zdrowia, 7 grudnia 2021Onet: Rząd rozważa m.in. naukę zdalną dla niezaszczepionych

Jak podaje serwis Rzeczypospolitej Polskiej, w Polsce żyje ponad trzy miliony osób, które mają potwierdzenie niepełnosprawności. W rzeczywistości jest to nawet od czterech do siedmiu milionów osób.

Więcej o: