Grudzień 2021. Które dni są wolne od pracy lub od szkoły? [KALENDARZ]

W grudniu 2021 czeka nas kilka dni wolnych. Ile potrwa świąteczna przerwa od szkoły w grudniu 2021 roku? Czy 27 grudnia to dzień wolny od pracy? Odpowiadamy.

W 2021 roku możemy jeszcze liczyć na dni wolne od pracy, choć będzie to okres nieco krótszy niż zazwyczaj. A co z nowym świętem państwowym, które przypada 27 grudnia? Czy uprawnia ono do  dodatkowego dnia wolnego?

Zobacz wideo Nie lubisz ozdabiać prezentów? Oto łatwe sposoby na pakowanie [Pracownia Bronka]

Grudzień 2021. Dni wolne od pracy i szkoły [KALENDARZ]

Bożonarodzeniowa przerwa dla uczniów w 2021 r. rozpocznie się w czwartek 23 grudnia i potrwa aż do niedzieli 2 stycznia nowego roku, czyli w sumie 11 dni. W poniedziałek 3 stycznia uczniowie wrócą do szkół.

Miasto z piernika w Kolejkowie we WrocławiuWrocław. W Kolejkowie pojawiło się miasto z piernika [GALERIA]

Z kolei osoby pracujące mogą liczyć na dodatkowe dwa dni wolnego - 25 i 26 grudnia, a więc w pierwszy i drugi dzień świąt Bożego Narodzenia. Kolejny dzień wolny przypada 1 stycznia - w Nowy Rok. Osoby, które mają w planach przedłużenie sobie wypoczynku, powinny wziąć dni urlopu - od poniedziałku 27 do piątku 31 grudnia (Sylwester nie jest dniem ustawowo wolnym od pracy).

Warto wiedzieć, że zgodnie z przepisami kodeksu pracy za święta wypadające w sobotę, pracodawca musi wyznaczyć pracownikowi dodatkowy dzień wolny. Stąd też za pierwszy dzień świąt Bożego Narodzenia, który przypada w sobotę, musimy mieć wyznaczony inny dzień wolny. W wielu zakładach pracy jest to piątek 24 grudnia, czyli Wigilia. Niestety za drugi dzień świąteczny wypadający w niedzielę, wolne nam nie przysługuje. Pracodawca nie jest zobowiązany przepisami do obniżenia wymiaru czasu pracy.

Przeczytaj więcej podobnych informacji na stronie głównej Gazeta.pl.

Nowe święto państwowe. Czy 27 grudnia jest dniem wolnym od pracy i szkoły?

Sejm przegłosował wprowadzenie nowego święta państwowego, które zostało dodane do kalendarza świąt państwowych z inicjatywy Andrzeja Dudy. Mowa o rocznicy wybuchu powstania wielkopolskiego 27 grudnia. Jest to jednak zwykły dzień pracy, co oznacza, że większość pracowników wróci tego dnia do pracy.

Choinka - jakie drzewko wybrać na święta Bożego Narodzenia?Dni wolne w grudniu 2021. Kiedy nie idziemy do pracy i szkoły? Co z nowym świętem państwowym?

Więcej o: