Spotify. Jak sprawdzić podsumowanie roku? Gdzie można znaleźć statystyki?

Spotify Wrapped 2021 jest już dostępne. Podpowiadamy, jak i gdzie sprawdzić roczne podsumowanie najczęściej słuchanych piosenek i wykonawców. To naprawdę proste.

Pod koniec każdego roku Spotify generuje specjalne podsumowania słuchalności w serwisie dla wszystkich użytkowników. Kolorowe, pełne animacji wstawki ze statystykami zalewają relacje na Instagramie. Fani muzyki chętnie chwalą się, jakich wykonawców, piosenek, gatunków i podcastów słuchali najczęściej w minionym roku, a także - ile minut spędzili w sumie na słuchaniu ulubionej muzyki oraz o ile więcej słuchali jej w porównaniu do innych użytkowników.

Zobacz wideo Rozpad zespołu na scenie? Najsłynniejsze muzyczne konflikty [Popkultura]

Podsumowanie Spotify Wrapped 2021. Jak sprawdzić - krok po kroku

Dawniej podsumowanie można było zobaczyć w przeglądarce internetowej, ale tym razem Spotify Wrapped dostępne jest tylko w aplikacjach serwisu na Androida i iOS. Jak je obejrzeć? Nic prostszego.

Zima w Wielkiej BrytaniiAtak zimy w Europie. Śnieżyce w Hiszpanii, prawie metrowe zaspy w Anglii

Wystarczy:

  • upewnić się, że Spotify na naszym smartfonie jest zaktualizowane do najnowszej wersji,
  • wejść do aplikacji,
  • wejść do specjalnej zakładki "2021 Wrapped" dostępnej na stronie głównej aplikacji,

a potem już tylko cieszyć się tym, co przygotował dla nas szwedzki serwis streamingowy. Kiedy już zapoznacie się z główną atrakcją, możecie przejść do playlisty, w której Spotify zgromadził wszystkie wasze ulubione utwory z ostatnich 12 miesięcy.

Young Leosia podbiła Polskę hitem 'Szklanki', teraz wydała płytę 'Hulanki'Polacy słuchają dwa razy więcej rapu niż 5 lat temu. Tymczasem Spotify pyta: czym jest rap?

Najnowsze informacje z kraju i ze świata znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl >>>

Teksty piosenek nareszcie w Spotify

Jeśli nie jesteście na bieżąco z nowościami Spotify, to może zainteresować was informacja o nowej możliwość aplikacji. Mowa o tekstach piosenek, które wyświetlają się podczas słuchania piosenki pod okładką albumu. Wiele z nich jest zsynchronizowanych z utworami: oznacza to po prostu, że kolejne części tekstu wyświetlają się wtedy, kiedy słyszymy je w piosence.

Ile pieniędzy Chopin zarobiłby na Spotify?Mniej niż Bach, więcej niż Vivaldi. Ile Chopin zarobiłby na Spotify?

Więcej o: