Kiedy zaczyna się przerwa świąteczna? Które dni są wolne od nauki, a które od pracy?

Dni wolnych od pracy i szkoły pilnuje każdy z nas. Uczniowie czekają na dłuższą przerwę od zajęć, natomiast dorośli liczą na odrobinę wytchnienia od służbowych obowiązków. Kiedy zaczyna się przerwa świąteczna 2021? Odpowiadamy.
Zobacz wideo Święta, święta i po świętach? Zadbaj o gwiazdkowy nastrój w swoim domu na dużo dłużej

Kiedy zaczyna się przerwa świąteczna? Na ten czas czekają zarówno uczniowie, jak i osoby pracujące. Każdy odlicza dni do Świąt Bożego Narodzenia, a zwłaszcza do długo wyczekiwanego odpoczynku. Jak dni wolne wypadają w tym roku?

Więcej informacji ze świata i kraju znajdziesz na stronie głównej portalu Gazeta.pl. 

Przerwa świąteczna 2021. Które dni są wolne od nauki?

W przypadku szkół przerwa świąteczna potrwa od 23 do 31 grudnia 2021 roku, czyli dziewięć dni, ale to nie jest jej koniec. Wydłuży się ona aż do 11 dni, ponieważ 1 stycznia wypada w sobotę, a 2 w niedzielę, co oznacza, że do szkół bądź nauki zdalnej uczniowie wrócą w poniedziałek, 3 stycznia. Na kolejne dłuższe wolne nie trzeba będzie długo czekać, bo z początkiem 2022 roku zaczynają  dwutygodniowe ferie zimowe. Jak wspominaliśmy we wcześniejszym artykule, w przeciwieństwie do ubiegłego roku będą one podzielone na cztery tury. 

Ferie zimowe 2022 - kiedy wypadają? 

  • 17 - 30 stycznia - województwa: kujawsko-pomorskie, lubuskie, małopolskie, świętokrzyskie, wielkopolskie,
  • 24 stycznia - 6 lutego - województwa: podlaskie, warmińsko-mazurskie,
  • 31 stycznia - 13 lutego - województwa: dolnośląskie, mazowieckie, opolskie,zachodniopomorskie,
  • 14 - 27 lutego - województwa: lubelskie, łódzkie, podkarpackie, pomorskie, śląskie.

Zima w Wielkiej BrytaniiAtak zimy w Europie. Śnieżyce w Hiszpanii, prawie metrowe zaspy w Anglii

Przerwa świąteczna 2021. Które dni są dniami wolnymi od pracy?

W 2021 roku musimy przepracować 252 dni. Jeśli chodzi o święta Bożego Narodzenia, to ustawowo wolny jest 25 i 26 grudnia. Wigilia nie wlicza się do tej puli. Niestety pierwszy i drugi dzień świąt w 2021 roku wypada w sobotę i niedzielę. Nowy Rok również przypada w sobotę. Warto pamiętać, że za święta wypadające w sobotę pracownikom należy się dodatkowy dzień wolny. Pocieszający jest także fakt, że 6 stycznia, który wypada w czwartek, nie będziemy wykonywać swoich służbowych obowiązków. Celebrujemy wtedy Trzech Króli. 

Mapa porywów wiatru we wtorek 30 listopada 2021.Załamanie pogody w Polsce. IMGW ostrzega przez silnym wiatrem i śnieżycą

Więcej o: