Mikołajki 2021. Kiedy wypadają? Co kupić chłopakowi, a co dziewczynie? Propozycje prezentów

Mikołajki to święto wyczekiwane nie tylko przez dzieci, ale również dorosłych. Każdego roku 6 grudnia możemy liczyć na drobny podarunek. Co kupić chłopakowi, a co dziewczynie? To dylemat, z którym zmaga się wielu młodych ludzi. Przychodzimy z pomocą i przedstawiamy propozycje prezentów.
Zobacz wideo Nie tylko Święty Mikołaj. Zobacz, kto rozdaje prezenty w Europie

Czym są Mikołajki, wie chyba każdy. Dzień jest świetnym pretekstem do obdarowywania bliskich. W tym roku święto wypada w poniedziałek, jak zawsze 6 grudnia. Aby uczcić pamięć biskupa Mikołaja, nocą podkłada się dzieciom prezenty. W szkołach wymieniania się drobnymi upominkami po wcześniejszym losowaniu "swojego mikołajka" czy "swojej mikołajki". Ponadto w wielu miastach z tej okazji odbywają się koncerty charytatywne i inne wydarzenia kulturalne. Celem organizatorów jest zebranie jak największej kwoty, którą przekazują na pomoc najbardziej potrzebującym. Skąd wziął się mikołajkowy zwyczaj? Co kupić chłopakowi czy dziewczynie? Odpowiadamy.

Więcej informacji ze świata i kraju znajdziesz na stronie głównej portalu Gazeta.pl.

Mikołajki 2021. Skąd zwyczaj wręczania prezentów?

Skąd wziął się zwyczaj wręczania prezentów w Mikołajki? Tradycja pochodzi ze średniowiecznych legend o życiu świętego Mikołaja, biskupa. Najbardziej znaną była ta o trzech córkach zubożałego kupca, który chciał je sprzedać i oddać do domu publicznego, ponieważ nikt nie chciał ich poślubić. Mimo że mężczyzna nie szanował swojego sąsiada Mikołaja, ten wrzucał przez okno pieniądze przeznaczone na posag dla każdej z nich. Gdy szczęśliwy ojciec wyprawił już dwa wesela, postanowił dowiedzieć się, skąd bierze się majątek. Zrobiło mu się wstyd, kiedy odkrył, że to sprawka pogardzanego przez niego Mikołaja. Kupiec podziękował mu i postanowił zmienić swoje życie na zgodne z przykazaniami. Postać świętego Mikołaja przeszła do historii i aby uczcić pamięć o nim, od stuleci osoba przebrana za duchownego rozdaje dzieciom prezenty i spełnia dobre uczynki. 

Mikołajki 2021. Co kupić chłopakowi, a co dziewczynie? Propozycje prezentów

Co kupić dziewczynie, a co chłopakowi na Mikołajki 2021?  Przedstawiamy kilka pomysłów na prezent w różnej cenie.

 1. słuchawki bezprzewodowe,
 2. zestaw kosmetyków,
 3. perfumy,
 4. voucher na masaż,
 5. ciepły, wełniany sweter,
 6. bielizna,
 7. dobra książka
 8. gra planszowa, komputerowa lub na konsolę,
 9. słodycze,
 10. powerbank,
 11. przenośny głośnik,
 12. świeczki zapachowe,
 13. kule do kąpieli,
 14. bilety do kina,
 15. kalendarz,
 16. kubek.
Więcej o: