Kiedy są Mikołajki? Jaki prezent wybrać? Podpowiadamy, czym obdarować bliskich

Mikołajki to tradycja, którą chętnie obchodzą nie tylko dzieci, ale i dorośli. Zbliżające się święto Mikołaja, to idealna okazja, aby wręczyć najbliższym wyjątkowy prezent. Podpowiadamy, czym możecie sprawić radość bez nadszarpywania domowego budżetu.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Jakie prezenty lubi dostawać Oliwia Bieniuk?

Mikołajki to tradycja, która w Polsce pojawiła się już w XVIII wieku. Jednak to nie dzieci początkowo były obdarowywane. Prezenty wręczane były przede wszystkim bliskim osobom dorosłym. Były to skromne upominki jak np. domowe pierniczki. Obecnie również nie musimy nadwyrężać domowego budżetu, aby w ten dzień sprawić radość najbliższym. 

Kiedy są Mikołajki? Tradycja obchodzona w niemal każdym domu 

Jak co roku, Mikołajki obchodzimy 6 grudnia, a dokładniej z nocy z 5 na 6 grudnia. To właśnie wtedy zwyczajowo święty Mikołaj odwiedza grzeczne dzieci, jak i dorosłych, zostawiając im drobne upominki w bucie, pod poduszką lub w świątecznej skarpecie zawieszanej przy łóżku. Mamy dla Was kilka pomysłów na to, czym możecie obdarować swoich najbliższych. 

Pomysł na prezent mikołajkowy: słodka niespodzianka

Niezależnie od wieku słodki prezent, to strzał w dziesiątkę za każdym razem. W ofercie wielu sklepów internetowych możemy znaleźć zestaw słodyczy skomponowany specjalnie na ten dzień np.:

  • zestawy słodyczy w drewnianych skrzynkach z personalizowanym grawerem, 
  • czekoladowe telegramy, czyli kostki czekoladowe układające się w dowolną treść np. z życzeniami, 
  • figurki czekoladowe w świątecznych kształtach tj. mikołaj, renifer czy bałwanek, 
  • zestaw ręcznie malowanych pierniczków, 
  • czekoladowe bombki do zawieszenia na choinkę. 

Postaw na książkę, czyli uniwersalny prezent na Mikołajki

Chcąc postawić na bardziej praktyczny prezent, który jednocześnie nie pochłonie całego naszego budżetu, warto wybrać książkę. Jest to uniwersalny pomysł, który ucieszy każdego. Należy jedynie dostosować tytuł w taki sposób, aby trafić w gust przyszłej osoby obdarowanej. W popularnych księgarniach trafimy obecnie na liczne promocje, w tym na jedne z najpopularniejszych obecnie pozycje. Nie zawsze musimy wybierać wersję papierową czy nawet e-book. W przypadku bardziej zabieganych osób lepszym wyborem będzie audiobook, który można odsłuchiwać podczas sprzątania, pracy czy też wykonywania innych czynności. 

Więcej o: