Ferie zimowe 2022. Czy odbędą się w tym samym terminie dla wszystkich województw?

Jak w nadchodzącym roku będzie wyglądała sytuacja z feriami zimowymi? Czy w związku z rosnącą liczbą zakażeń, znów odbędą się bez podziału na województwa? Odpowiadamy.

W ubiegłym sezonie każde województwo odbywało ferie zimowe w tym samym czasie. Z powodu pogarszającej się sytuacji pandemicznej, rząd zadecydował wówczas, że dzieci oraz młodzież okres przerwy zimowej powinny spędzić w domu, bez narażania siebie oraz innych na zakażenie koronawirusem. Jakie są plany w tym zakresie na 2022 rok?

Zobacz wideo Mroźna zima a globalne ocieplenie. „Utrwaliło się oczekiwanie, że będzie tylko cieplej"

Ferie zimowe. Czy w 2022 roku rząd wprowadzi podział na województwa?

- Jeśli tylko sytuacja pandemiczna pozwoli, na pewno wracamy do tego, co było przed pandemią, czyli podziału na województwa, po to, żeby te ferie trwały sześć tygodni i był większy dostęp również do bazy wypoczynkowej w czasie tych ferii - powiedział minister edukacji i nauki Przemysława Czarnek w RMF FM. 

Więcej wiadomości o feriach zimowych przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Odpowiedź w związku z tym nie jest jednoznaczna i jak wskazuje minister, decyzje w sprawie ferii zimowych mogą zależeć od rozwoju pandemii w Polsce. Wszystko wskazuje jednak na to, że ferie w tym roku odbędą się w starym trybie, czyli z podziałem na województwa. 

Kalendarz ferii zimowych 2022. Które województwa zaczynają ferie?

Zgodnie z kalendarzem ferii zimowych na rok 2022 opublikowanym przez Serwis Rzeczypospolitej Polskiej, przerwę od szkoły w tym roku mają rozpocząć województwa: kujawsko-pomorskie, lubuskie, małopolskie, świętokrzyskie oraz wielkopolskie. Ferie jako ostatnie zaczną z kolei województwa: lubelskie, łódzkie, podkarpackie, pomorskie i śląskie. 

Rozpiska ferii zimowych na rok 2022:

  • (17 - 30 stycznia) województwa: kujawsko-pomorskie, lubuskie, małopolskie, świętokrzyskie, wielkopolskie,
  • (24 stycznia - 6 lutego) województwa: podlaskie, warmińsko-mazurskie,
  • (31 stycznia - 13 lutego) województwa: dolnośląskie, mazowieckie, opolskie,zachodniopomorskie,
  • (14 – 27 lutego) województwa: lubelskie, łódzkie, podkarpackie, pomorskie, śląskie.
Więcej o: