"Dziewczyny z Dubaju" - o czym opowiada film w reż. Marii Sadowskiej? [OBSADA, FABUŁA]

"Dziewczyny z Dubaju" to z pewnością jeden z nagłośniejszych filmów tego roku. Produkcja, której producentami są Dorota Rabczewska-Stępień oraz Emil Stępień, ukazała się w kinach w piątek 26 listopada. Na czym skupia się jej fabuła?

Jak podają twórcy, historia ukazana w "Dziewczynach z Dubaju" opiera się na prawdziwych wydarzeniach. W opisie filmu można przeczytać, że "zdemaskuje on hipokryzję polskiego świata show biznesu" oraz ujawni prawdę w sprawie tzw. "afery dubajskiej". 

Zobacz wideo Małgorzata Rozenek boi się premiery filmu Vegi ze swoim udziałem. Dlaczego?

"Dziewczyny z Dubaju" - fabuła. "W tej historii za każdą kupioną firmową torebką kryje się sprzedaż moralności i siebie"

Największym marzeniem młodej Emi jest zaistnienie w świecie show biznesu. Żeby osiągnąć swój cel, wbrew woli matki, wyjeżdża do Warszawy. Tam poznaje szefową agencji modelek, która wraz z córką - jak się później okazuje - werbuje młode kobiety, by te pełniły role "dziewczyn do towarzystwa". Po jakimś czasie Emi sama zaczyna szukać Polek, które nieświadome swojej roli, mają świadczyć usługi seksualne arabskim szejkom. 

 

Reżyserką produkcji jest Maria Sadowska, autorka popularnego i docenianego przez krytyków filmu z 2017 roku - "Sztuka kochania. Historia Michaliny Wisłockiej". Opowiadając o "Dziewczynach z Dubaju" mówi, że "to film o tym jak bardzo powierzchownie i relatywnie postrzegamy i oceniamy rzeczywistość". 

Więcej wiadomości na temat filmu "Dziewczyny z Dubaju" przeczytasz na stronie Gazeta.pl

Z kolei producentka, Dorotka Rabczewska-Stępień, podkreśla cenę "chodzenia na skróty" w świecie show biznesu. - Moją misją jest robienie filmów z morałem. Zadaniem "Dubajek" jest, by młode dziewczyny poczuły dumę i satysfakcję ze swoich ambicji, ciężkiej pracy i niechodzenia na skróty - mówi. Dodaje także, że film demaskuje hipokryzję obecną w medialnych wizerunkach niektórych osób.

- W tej historii za każdą kupioną firmową torebką kryje się sprzedaż moralności i siebie. Nie zapomniałam jednak o drugiej stronie medalu. Film pokaże również hipokryzję klientów z Polski, którzy do dnia dzisiejszego cieszą się z nienagannego medialnego wizerunku mężów i ojców. Ups - podsumowuje. 

Obsada. Na ekranie zobaczymy m.in. Katarzynę Figurę czy Jana Englerta

W Emi, główną bohaterkę filmu, wciela się Paulina Gałązka, znana również z filmów takich jak "Kamienie na Szaniec" (jako Baśka) czy "Dziewczyna z Szafy". Szefową agencji i sutenerkę gra Katarzyna Figura. W obsadzie zobaczymy również m.in. włoskiego aktora Giulia Berruti, a także Katarzynę Sawczuk, Jana Englerta, Beatę Ścibakówną, Olgę Kalicką, Annę Karczmarczyk, Józefa Pawłowskiego, Lucę Molinariego czy Andrea Pretiego.  

Więcej o: