Kiedy wypadają ferie zimowe 2022? Czy będzie podział na województwa?

Ferie zimowe 2022 zbliżają się wielkimi krokami. Czy z uwagi na pogarszającą się sytuację epidemiczną rząd ponownie zdecyduje się na to, by odbyły się w jednym terminie? Czy będzie podział na województwa? Odpowiadamy.

Na początku 2021 roku ferie zimowe dla uczniów z całej Polski zostały zorganizowane w tym samym czasie. Stało się tak z powodu pogarszającej się sytuacji epidemicznej w kraju. Rząd uznał wówczas, że dzieci i młodzież powinni spędzić ten czas w domu i nie narażać siebie oraz innych na drastyczny wzrost zakażeń. Czy w 2022 roku czeka nas podobna sytuacja? 

Zobacz wideo Policyjny "Sokół" zakończył służbę w górach. Policyjni lotnicy spędzili w powietrzu prawie 47 godzin

Ferie zimowe 2022. Czy będzie podział na województwa? 

Zgodnie z zapewnieniami ministra edukacji i nauki Przemysława Czarnka najbliższe ferie zimowe mają odbyć się w standardowym trybie. Oznacza to, że zimowy odpoczynek zostanie rozplanowany z podziałem na województwa. 

- Jeśli tylko sytuacja pandemiczna pozwoli, na pewno wracamy do tego, co było przed pandemią, czyli podziału na województwa, po to, żeby te ferie trwały sześć tygodni i był większy dostęp również do bazy wypoczynkowej w czasie tych ferii - mówił na antenie RMF FM minister edukacji i nauki. 

Więcej podobnych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Belgia. Zamieszki podczas protestu przeciw wprowadzeniu obostrzeń. Policja użyła armatek wodnychBelgia. Zamieszki podczas protestu, doszło do starć z policją [ZDJĘCIA]

Ferie zimowe 2022. Kiedy się odbędą? 

W kalendarzu roku szkolnego 2021/2022, który można znaleźć na stronie internetowej Ministerstwa Edukacji i Nauki można znalazła się rozpiska zbliżających się ferii. Wynika z niej, że przerwa zimowa odbędzie się: 

  • 17 - 30 stycznia 2022 r. (województwa: kujawsko-pomorskie, lubuskie, małopolskie, świętokrzyskie, wielkopolskie);
  • 24 stycznia - 6 lutego 2022 r. (województwa: podlaskie, warmińsko-mazurskie);
  • 31 stycznia - 13 lutego 2022 r. (województwa: dolnośląskie, mazowieckie, opolskie, zachodniopomorskie);
  • 14 - 27 lutego 2022 r. (województwa: lubelskie, łódzkie, podkarpackie, pomorskie, śląskie).

Ksiądz - zdjęcie ilustracyjneJak będzie wyglądała najbliższa kolęda? Pierwsze wytyczne

Mimo epidemii branża liczy na turystów 

Branża turystyczna liczy na to, że młodzież i całe rodziny wybiorą się na zimowy wypoczynek do hoteli i pensjonatów. - Wszyscy liczymy, że te ferie będą inne - powiedział w rozmowie z money.pl wiceprezes Polskiej Izby Turystyki Dariusz Wojtal. - Musimy nauczyć się żyć z wirusem. Jako branża turystyczna jesteśmy w dużym stopniu zaszczepieni. Hotele i pensjonaty są przygotowane na przyjazd rodzin z dziećmi czy przyjęcie kolonii i obozów - zapewniał. Choć sytuacji epidemiczna w ciągu ostatnich tygodni zdecydowanie się pogorszyła, rząd nie przewiduje na razie wprowadzania bardziej rygorystycznych obostrzeń, z jakimi mieliśmy do czynienia w ubiegłym roku. 

Więcej o: