Andrzejki 2021. Kiedy wypadają imieniny Andrzeja? Propozycje wróżb i przekąsek na andrzejkową imprezę

Andrzejki są już coraz bliżej. To świetna okazja do imprez przed adwentem m.in. z okazji imienin Andrzeja, ale nie tylko. Jest wiele zabaw, które możemy zorganizować we własnym zaciszu domowym w gronie najbliższych osób. Kiedy wypada święto? Przedstawiamy propozycje wróżb i przekąsek na andrzejkową imprezę.
Zobacz wideo Jak aplikować róż, żeby uzyskać zadowalający efekt?

Andrzejki - skąd się wzięły? Pierwsza wzmianka w literaturze o Andrzejkach pojawiła się w 1557 roku za sprawą historyka i satyrycznego poety epoki renesansu Marcina Bielskiego. W dawnych czasach na święto oczekiwały niezamężne panny, które w tym dniu miały szansę dowiedzieć się, jak ułoży się ich życie miłosne. Teraz jest to świetna okazja do zorganizowania ostatniej hucznej zabawy przed rozpoczynającym się adwentem. Kiedy wypadają imieniny Andrzeja? Obchodzimy je 30 listopada, a Andrzejki w nocy z 29 na 30 listopada. Przedstawiamy propozycję wróżb i przekąsek na imprezę.

Więcej informacji ze świata i kraju znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Belgia. Zamieszki podczas protestu przeciw wprowadzeniu obostrzeń. Policja użyła armatek wodnychBelgia. Zamieszki podczas protestu, doszło do starć z policją [ZDJĘCIA]

Andrzejki 2021. Propozycja przekąsek na andrzejkową imprezę

Andrzejki to świetny pretekst do zabawy, którą można zorganizować w domowym zaciszu. Czym poczęstować zaproszonych gości? Oto nasze propozycje przekąsek. 

Sałatka gyros

Sałatkę gyros zna każdy. Dodatkową jej zaletą jest łatwy sposób jej wykonania. Warstwowa sałatka z podsmażanym kurczakiem i warzywami zawsze wzbudza zainteresowanie i apetyt gości.

Chlebek czosnkowy

Chlebek lub bagietka z masłem czosnkowym i serem mozarella jest świetnym pomysłem na dodatek do sałatek.

Guacamole

Guacamole to szybki sposób na wprowadzenie do menu meksykańskich smaków. Jedyne czego potrzebujesz to dobrego i dojrzałego awokado. Sos idealnie pasuje jako dodatek do nachosów. 

Andrzejki 2021. Propozycja wróżb andrzejkowych

Jakie są najbardziej popularne wróżby andrzejkowe? Przedstawiamy propozycje, które warto wykorzystać w nocy z 29 na 30 listopada.

Lanie wosku

Gorący wosk ze świecy wlewamy przez dziurkę od klucza na powierzchnię wody. Utworzony kształt trzeba skojarzyć z jakimś symbolem i sprawdzić jego znaczenie.

Jabłko

Obieramy jabłko tak, aby skórka była jak najdłuższa. Obierek rzucamy za plecy przez lewe ramię. Litera, w jaką się ułoży, ma być pierwszą literą imienia narzeczonego.

Imiona na kartkach

Na kartce wypisujemy imiona mężczyzn. Następnie odwracamy ją na drugą stronę i przekłuwamy igłą. Imię, które zostało przekłute, jest imieniem przyszłego męża.

Zdjęcie ilustracyjneAndrzejki 2021. Kiedy wypadają? Jaki prezent kupić na Andrzejki?

Więcej o: