Filipiny. Nie żyje Francisca Susano. Najstarsza osoba na świecie zmarła w wieku 124 lat

Francisca Susano uważana za najstarszą osobę na świecie zmarła w poniedziałek w wieku 124 lat we własnym domu w Kabankalan w prowincji Negros Occidental. Była ostatnią żyjącą osobą, która urodziła się w XIX wieku.
Zobacz wideo Od kiedy został prezydentem, ulice ciągle spływają krwią, a za morderstwo nie ma żadnej kary

Francisco Susano zdradzała, jej sekret na długowieczność tkwił w jedzeniu. Jadła głównie warzywa oraz niewielką ilość mięsa. Nigdy jednak nie spożywała mięsa wieprzowego i nie piła alkoholu.

Najstarsza osoba na świecie nie żyje. Pożegnały ją władze miasta

Francisca Susano, nazywana Lolą, zmarła w poniedziałek 22 listopada około 18:45 w swoim domu w Kabankalan w prowincji Negros Occidental. Miała 124 lata. Jak podaje "Daily Mail", nie ustalono, co było przyczyną śmierci kobiety. Nie zdradzała ona jednak objawów COVID-19.

"Ze smutkiem w sercu przyjęliśmy wiadomość, że nasza ukochana Lola Francisca Susano zmarła wcześnie w ten poniedziałkowy wieczór 22 listopada" - poinformował na Facebooku City Government of Kabankalan.

Przeczytaj więcej podobnych informacji na stronie głównej Gazeta.pl.

"Burmistrz Pedro Zayco, Jr., wiceburmistrz Raul Rivera i wszyscy urzędnicy miasta, jak również wszyscy mieszkańcy Kabankalan City, modlą się z rodziną Loli Iski w okresie żałoby. Lola Iska zawsze pozostanie naszą inspiracją i dumą" - czytamy we wpisie na Facebooku.

Francisca Susano nie doczekała tytułu w Księdze Rekordów Guinnessa. Trwała weryfikacja wieku

Francisca Susano urodziła się 11 września 1897 roku, jednak nie zapisała się w Księdze Rekordów Guinessa. We wrześniu poinformowano, że poprzez sprawdzanie dokumentów prowadzona jest weryfikacja wieku kobiety, co było koniecznie do uznania Susano za najstarszą żyjącą osobę na świecie. Według księgi Rekordów Guinnessa najdłużej żyjącą osobą na świecie była Jeanne Calment, która urodziła się w 1875 r. i zmarła w 1997 r. w wieku 122 lat i 164 dni.

Księga Rekordów Guinessa ukazuje się co roku w formie informatora. Zawiera udokumentowane rekordy świata, zarówno naturalne, jak i osiągnięte przez ludzi.

Więcej o: