Dzień Misia 2021. Kiedy wypada i jak jest obchodzony? Historia święta

Dzień Pluszowego Misia celebrowany jest na całym świecie. Choć święto obchodzone jest od 2002 roku, wielu o nim nie wie. W tym dniu warto powspominać towarzyszy z dzieciństwa, którzy wiernie nam służyli, ale również obdarować nimi najbardziej potrzebujących. Kiedy wypada i jak jest obchodzony? Odpowiadamy.
Zobacz wideo Niebezpieczne zabawki - na co uważać?

Pierwszy pluszowy niedźwiadek został uszyty zaledwie sto lat temu i błyskawicznie zyskał wielką popularność. Szybko stał się obiektem pożądania każdego dziecka i ucieleśnieniem tego, co dobre, ciepłe i delikatne. Dzień Pluszowego Misia świętujemy co roku w dniu powstania pierwszej maskotki.

Więcej informacji ze świata i kraju znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Dzień Pluszowego Misia 2021. Kiedy wypada? Jak jest obchodzony?

Dzień Pluszowego Misia wypada każdego roku 25 listopada. Święto nie ma długiej tradycji, obchodzimy je dopiero od 2002 roku, kiedy maskotka obchodziła swoje setne urodziny. Dzień celebrowany jest we wszystkich żłobkach i przedszkolach, a czasami nawet w niższych klasach szkoły podstawowej. Z tej okazji organizowane są liczne gry i konkursy, a dzieci mogą przynieść ze sobą ulubioną zabawkę.

Belgia. Zamieszki podczas protestu przeciw wprowadzeniu obostrzeń. Policja użyła armatek wodnych Belgia. Zamieszki podczas protestu, doszło do starć z policją [ZDJĘCIA]

Dzień Pluszowego Misia, czyli skąd wzięły się zabawki?

Historia pluszowego misia zaczyna się w 1902 roku, kiedy prezydent Stanów Zjednoczonych Teodor Roosvelt wybrał się na polowanie. Niestety nie miał szczęścia i nie udało mu się utrafić żadnej zwierzyny. Jego przyjaciele wkroczyli do akcji i zorganizowali nagonkę na małego niedźwiadka. Przywiązali go do drzewa, aby głowa państwa mogła oddać śmiertelny strzał. Ten jednak nakazał uwolnić misia, a anegdota ta ukazała się w formie komiksu w amerykańskiej prasie. Pewien producent zabawek zainspirowany obejrzaną historią stworzył nową zabawkę dla dzieci, małego, pluszowego niedźwiadka. Na cześć prezydenta nazwał go Teddy Bear.

Wieniec adwentowy (zdjęcie ilustracyjne) Adwent 2021. Od kiedy do kiedy potrwa?Jakie jest jego znaczenie?

Więcej o: