Jak zapisać się na szczepienie przeciw COVID-19? Są 3 możliwe sposoby

Rejestracji na szczepienia przeciwko COVID-19 można dokonać internetowo, telefonicznie lub osobiście. Wszyscy pełnoletni zaszczepić się mogą również przeciwko grypie. Jak to zrobić?

O tym, jak zapisać się na szczepienia przeciwko COVID-19 informuje Serwis Ministerstwa Zdrowia i Narodowego Funduszu Zdrowia. Jak podaje portal, szczepionki przeznaczone są dla osób od 12. roku życia. 

Zobacz wideo Rynek pracy po pandemii. Silna pozycja pracowników. "Nikt się tego nie spodziewał"

Rejestracja na szczepienie przeciw COVID-19. Jak zapisać się przez internet, a jak telefonicznie?

Żeby zapisać się na szczepienie, należy wejść na rządową stronę pacjent.gov.pl, a następnie wybrać opcję "e-rejestracja". Wówczas rejestracji można dokonać poprzez Profil Zaufany (jeśli taki posiadamy) lub wybierając kategorię "Rejestracja bez Profilu Zaufanego". W drugiej opcji potrzebne będzie podanie takich danych jak: numer PESEL, nazwisko oraz numer telefonu. Zapisów można dokonać także telefonicznie, dzwoniąc na infolinie o numerze 989. Konsultant, z którym zostaniemy połączeni, wskaże kilka terminów do wyboru. Po zapisie dostaniemy SMS-a, w którym znajdziemy informację o dacie, godzinie i miejscu szczepienia. Rejestracji można też dokonać, kontaktując się z wybranym punktem szczepień. Ich mapę wraz z adresami i numerami telefonów można znaleźć TUTAJ

Więcej informacji na temat pandemii koronawirusa znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Ministerstwo Zdrowia. Darmowe szczepienia przeciwko grypie dla osób 18+

Jak pisaliśmy również ww artykule "Szczepienia na grypę będą dostępne dla wszystkich pełnoletnich za darmo. Zapisy już od 23 listopada", rzecznik Ministerstwa Zdrowia poinformował o możliwości otrzymania bezpłatnego szczepienia przeciwko grypie. Zapisy trwają od wtorku 23 listopada i dotyczą osób powyżej 18. roku życia. Wojciech Andrusiewicz wytłumaczył również, skąd się wzięła tak duża dostępność preparatów. 

- Do niedawna ta refundacja obejmowała osoby starsze, osoby z upośledzoną odpornością, medyków, służby mundurowe, ale widzimy, że punkty szczepień - blisko 3 tys. punktów - nie zgłaszają się po szczepionki. To znaczy, że te osoby z grup ryzyka nie korzystają z tych szczepień - powiedział podczas konferencji prasowej rzecznik MZ

Jak się zapisać? - Każdy z państwa, kto ukończył 18. rok życia, może pójść do przychodni, która jest punktem szczepień i poprosić o zaszczepienie. Nie ma powodów, by POZ odmawiał, ponieważ jest ponad milion szczepionek dostępnych w Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych - mówił Andrusiewicz. - Proście, szanowni państwo, swojego lekarza, proście punkt szczepień, który jest na państwa terenie, o to, żeby zamówił szczepionki, a państwo macie prawo się zaszczepić - podkreślał. 

Więcej o: