Black Friday 2021. Kiedy wypada? Dzień promocji i przecen już wkrótce

Black Friday 2021 tuż-tuż! Kiedy wypada tzw. święto zakupów? Czy dzień ten ma swoje stałe miejsce w kalendarzu? Przypominamy, kiedy warto polować na promocje i przeceny.

Black Friday (ang. Czarny Piątek) to dzień, który nazywany jest czasem świętem zakupów. Tego dnia sklepy stacjonarne i internetowe oferują swoim klientom różnego rodzaju promocje i rabaty sięgające czasem nawet kilkudziesięciu procent. To dobra okazja, aby kupić świąteczne prezenty w niższych cenach, dlatego wiele osób z zaangażowaniem śledzi, jakie promocje na Black Friday oferują w danym roku ich ulubione marki.

Zobacz wideo Black Friday. Święto amerykańskiego konsumpcjonizmu?

Black Friday 2021. Kiedy wypada? 

Black Friday to "święto" ruchome. To, kiedy  ono wypada, jest związane z datą Dnia Dziękczynienia, który Amerykanie świętują co roku w czwarty czwartek listopada. Black Friday wypada dzień później. W 2021 roku Dzień Dziękczynienia wypada 25 listopada. Oznacza to, że Black Friday 2021 przypada na piątek 26 listopada. Tzw. Cyber Monday, w czasie którego możemy korzystać z promocji przede wszystkim w sklepach internetowych, wypada z kolei dwa dni później, 29 listopada

Więcej informacji z Polski i świata znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Pierwszy Airbus S340 wylądował na Antarktydzie Wielki Airbus A340 pierwszy raz w historii na Antarktydzie

Black Friday 2021. Jak "polować" na promocje, nie tracąc przy tym głowy?

Black Friday to zwyczaj, dzięki któremu możemy zaoszczędzić sporo pieniędzy. Ma on jednak także swoje ciemne oblicze - kuszeni dużymi upustami możemy kupować impulsywnie, nie zastanawiając się, czy naprawdę potrzebujemy rzeczy, które są przecenione. Szukając promocji na Black Friday, warto sprawdzić, czy cena produktu nie została sztucznie zawyżona, żeby rabat wyglądał bardziej atrakcyjnie (w tym celu można skorzystać np. z internetowych porównywarek cen). Warto pomyśleć także o środowisku naturalnym i kupować tylko to, co jest nam niezbędne. 

Zdjęcie ilustracyjne Horoskop dzienny - środa 24 listopada

Więcej o: