Black Friday 2021. Kiedy wypada święto promocji? Skąd pochodzi?

Black Friday 2021 zbliża się wielkimi krokami. Sprawdź, kiedy czekają nas ogromne promocje. Skąd wywodzi się Black Friday?
Zobacz wideo Black Friday. Święto amerykańskiego konsumpcjonizmu?

Black Friday to najbardziej dochodowy dzień dla sprzedawców w ciągu całego roku. Tego dnia sklepy odwiedzają miliony ludzi, w tym ponad 100 mln Amerykanów. 

Black Week 2021. Kiedy w sklepach pojawiają się największe promocje w roku?

Black Friday w 2021 roku wypada 26 listopada, czyli w najbliższy piątek. Często bardzo duże promocje trwają cały weekend. W czarny piątek sklepy zazwyczaj są czynne dłużej niż w normalne dni, a obniżki sięgają kilkudziesięciu procent. Choć Black Friday kojarzy nam się głównie z promocjami w sklepach odzieżowych, obuwniczych czy z elektroniką, to także branża usługowa oferuje tego dnia zniżki m.in. salony fryzjerskie czy kosmetyczne. Czarny piątek obowiązuje w sklepach stacjonarnych, jednak osoby kupujące przez internet również czekają promocje. 29 listopada, w poniedziałek, wypada Cyber Monday. Tego dnia sklepy internetowe będą obniżać ceny swoich produktów.

Przeczytaj więcej podobnych informacji na stronie głównej Gazeta.pl.

Black Friday. Najpierw pojawiło się w USA, teraz jest w wielu krajach 

Black Friday powstał w Stanach Zjednoczonych. Obywa się on w piąty piątek po święcie dziękczynienia i otwiera sezon zakupów przed Bożym Narodzeniem. Dzień ten początkowo był obchodzony w USA, jednak od początku XXI wieku staje się coraz popularniejszy również w innych krajach m.in. w Polsce. Tego dnia sklepy są czynne dłużej niż zazwyczaj, zdarza się, że zakupy można robić całą dobę, a ceny w sklepach zostają obniżone o kilkadziesiąt procent - czasami klienci mogą kupić produkty nawet za 10 procent jej pierwotnej wartości. 

Więcej o: