Szlachetna Paczka jest projektem społecznym organizowanym przez Stowarzyszenie Wiosna. Ma na celu pomoc osobom będącym w trudnej sytuacji życiowej.
Rozpoczęła się 21. edycja Szlachetnej Paczki. W sobotę 13 listopada o godzinie 8:00 nastąpiło Otwarcie Bazy Rodzin Szlachetnej Paczki. Żeby zostać darczyńcą wystarczy wejść na stronę www.szlachetnapaczka.pl i wybrać rodzinę, której zdecyduje się pomóc z bliskimi czy z pracownikami firmy.
Więcej informacji na temat Szlachetnej Paczki przeczytasz na stronie Gazeta.pl.
- Nie zostawiamy nikogo bez pomocy. Każdy, kto wybiera rodzinę i chce przygotować Szlachetną Paczkę, dostaje kontakt do wolontariusza, opiekuna danej rodziny. Działa też nasza infolinia - informuje Joanna Sadzik, organizatorka Szlachetnej Paczki oraz Prezeska Stowarzyszenia Wiosna.
W poradniku darczyńcy dostępnym na stronie Szlachetnej Paczki znajdziemy wskazówki oraz najczęściej zadawane pytanie związane z przygotowaniem pomocy. Przeczytamy tam m.in. jakie kroki należy podjąć, aby zorganizować Szlachetną Paczkę w szkole czy firmie. Jak zalecają organizatorzy, jedną z pierwszych rzeczy, które należy zrobić jest wybór rodziny i zwrócenie uwagi na jej lokalizację, ponieważ Szlachetną Paczkę trzeba będzie dostarczyć do konkretnego magazynu.
Następnie, po wybraniu rodziny możemy spodziewać się wiadomości e-mail z listą najpotrzebniejszych danej rodzinie rzeczy. Jeżeli na liście znajdują się przedmioty takie jak np. węgiel czy lodówka, można zorganizować wśród znajomych z pracy czy bliskich zbiórkę pieniędzy.
Szlachetna Paczka zachęca również do przygotowania kartki świątecznej dla rodziny oraz ozdobienia paczek papierem dekoracyjnym. Na stronie znajdziemy także cenne wskazówki, dotyczące organizacji zbiórki w zamkniętej szkole z powodu pandemii.
Przygotowane paczki trafią do rodzin w tzw. Weekend Cudów, który wypada 11 i 12 grudnia. Po tych dniach, wolontariusz przekaże tzw. Prezent dla Darczyńcy, czyli relacje darczyńcom z przekazania Szlachetnej Paczki rodzinie.