Szlachetna Paczka 2021. Jak się przygotować do zostania darczyńcą? [PORADNIK]

W sobotę 13 listopada ruszyła kolejna edycja Szlachetnej Paczki. Przez kolejne cztery tygodnie każdy może zostać darczyńcą wybranej rodziny, której zdecyduje się pomóc. Jak się do tego przygotować?

Szlachetna Paczka jest projektem społecznym organizowanym przez Stowarzyszenie Wiosna. Ma na celu pomoc osobom będącym w trudnej sytuacji życiowej.

Zobacz wideo Fundacja Ocalenie z kampanią na rzecz pomocy uchodźcom

21. edycja Szlachetnej Paczki

Rozpoczęła się 21. edycja Szlachetnej Paczki. W sobotę 13 listopada o godzinie 8:00 nastąpiło Otwarcie Bazy Rodzin Szlachetnej Paczki. Żeby zostać darczyńcą wystarczy wejść na stronę www.szlachetnapaczka.pl i wybrać rodzinę, której zdecyduje się pomóc z bliskimi czy z pracownikami firmy.

Więcej informacji na temat Szlachetnej Paczki przeczytasz na stronie Gazeta.pl

- Nie zostawiamy nikogo bez pomocy. Każdy, kto wybiera rodzinę i chce przygotować Szlachetną Paczkę, dostaje kontakt do wolontariusza, opiekuna danej rodziny. Działa też nasza infolinia - informuje Joanna Sadzik, organizatorka Szlachetnej Paczki oraz Prezeska Stowarzyszenia Wiosna.

Protest w czasie szczytu klimatycznego COP26 Kilkadziesiąt tysięcy na ulicach Glasgow. Największy protest COP26

Jak zostać darczyńcą i przygotować Szlachetną Paczkę?

W poradniku darczyńcy dostępnym na stronie Szlachetnej Paczki znajdziemy wskazówki oraz najczęściej zadawane pytanie związane z przygotowaniem pomocy. Przeczytamy tam m.in. jakie kroki należy podjąć, aby zorganizować Szlachetną Paczkę w szkole czy firmie. Jak zalecają organizatorzy, jedną z pierwszych rzeczy, które należy zrobić jest wybór rodziny i zwrócenie uwagi na jej lokalizację, ponieważ Szlachetną Paczkę trzeba będzie dostarczyć do konkretnego magazynu.

Następnie, po wybraniu rodziny możemy spodziewać się wiadomości e-mail z listą najpotrzebniejszych danej rodzinie rzeczy. Jeżeli na liście znajdują się przedmioty takie jak np. węgiel czy lodówka, można zorganizować wśród znajomych z pracy czy bliskich zbiórkę pieniędzy.

Marsz Szlachetnej Paczki, Kraków Szlachetna Paczka 2021 - ruszyła kolejna edycja akcji. Jak można pomóc?

Szlachetna Paczka zachęca również do przygotowania kartki świątecznej dla rodziny oraz ozdobienia paczek papierem dekoracyjnym. Na stronie znajdziemy także cenne wskazówki, dotyczące organizacji zbiórki w zamkniętej szkole z powodu pandemii.

Przygotowane paczki trafią do rodzin w tzw. Weekend Cudów, który wypada 11 i 12 grudnia. Po tych dniach, wolontariusz przekaże tzw. Prezent dla Darczyńcy, czyli relacje darczyńcom z przekazania Szlachetnej Paczki rodzinie.  

Więcej o: