Barbara Kurdej-Szatan i Katarzyna Warnke skrytykowane przez TVP. Poszło o słowa o Straży Granicznej

W mediach zawrzało po wpisie aktorki Barbary Kurdej-Szatan na temat Straży Granicznej. Teraz Telewizja Polska wzięła na tapet aktorkę Katarzynę Warnke, która również wypowiedziała się negatywnie o działaniach, które podejmują funkcjonariusze na polsko-białoruskiej granicy.

9 listopada Straż Graniczna odnotowała 599 prób nielegalnego przekroczenia granicy z Białorusi do Polski. Zatrzymano dziewięć osób. 48 osobom strażnicy graniczni wydali postanowienia o opuszczeniu Polski. A trzy osoby zostały zatrzymane za pomoc migrantom.

Zobacz wideo Łukaszenka chce pieniędzy jak Erdogan. "Szantażystom się nie płaci"

Aktorka Katarzyna Warnke krytycznie o Straży Granicznej: Szokujące, że Europa się na to godzi

Katarzyna Warnke podczas jednego z wywiadów zasugerowała, że żołnierze na granicy dopuszczają się "ludobójstwa". - Jako mama dwuletniego dziecka współodczuwam z kobietami, które są w tym lesie. Jest dla mnie szokujące, że Europa się na to godzi, że Polska się na to godzi. (...) Jak sobie siebie wyobrażę w tym lesie to trudno mi nie płakać. (...) Nie mogę tego inaczej nazwać, jak ludobójstwem - powiedziała Katarzyna Warnke zapytana o kryzys uchodźczy dla dziennikarza Pomponika.

Mateusz Morawiecki na granicy polsko-białoruskiejPremier na granicy. "Jest poszukiwanie słabych punktów" [ZDJĘCIA]

Barbara Kurdej-Szatan nie szczędziła słów wobec Straży Granicznej: Maszyny bez serca, bez mózgu, bez niczego!

"Co tam się dzieje! To jest ku*wa "straż graniczna"? "Straż"? To są maszyny bez serca, bez mózgu, bez NICZEGO! Maszyny ślepo wykonujące rozkazy! (...) Boli mnie serce, boli mnie cała klatka piersiowa, trzęsę się i ryczę! Mordercy!" - napisała na Instagramie Barbara Kurdej-Szatan. Wpis zniknął jednak z jej konta już po kilku godzinach od publikacji. Przeprosiła również internautów i Straż Graniczną

aktorka Barbara Kurdej-SzatanJacek Kurski: "Kurdej-Szatan nie będzie juz więcej premierowo występować w TVP"

W związku z krytycznymi słowami aktorek o działaniach funkcjonariuszy przy granicy, w TVP powstał specjalny reportaż. Przeplatany był on wypowiedziami przypadkowych przechodniów, którzy nie szczędzili słów na temat aktorek. Poinformowano również, że wpisem aktorki zajęła się prokuratura. A prezes Telewizji Polskiej Jacek Kurski poinformował w mediach społecznościowych, że aktorka została usunięta z obsady "M jak miłość".

Więcej o: