Dodatkowe 200 złotych dla emerytów. Wniosku nie złożysz w ZUS

Do puli świadczeń dołączy kolejny dodatek do emerytur. Każdego miesiąca 200 zł ma trafiać do grupy około 20 tys. osób. Kto do niej należy? Jak złożyć wniosek? Odpowiadamy.
Zobacz wideo Izabela Leszczyna o emeryturach stażowych i pomyśle PO

Najniższa emerytura w Polsce wynosi 1 250,88 zł brutto. Rząd stara się wspomóc najstarszych obywateli, oferując świadczenia, dlatego kwotę można powiększyć, korzystając z różnych dodatków. Seniorzy polegają m.in. na 500 plus, a także na tzw. trzynastkę i czternastkę. Kolejny projektem jest bonus w wysokości 200 złotych. Niestety nie każdy może się o nie ubiegać. Trzeba spełnić określone warunki. Komu przysługuje i jak je otrzymać?

Więcej informacji ze świata i kraju zobaczysz na stronie głównej Gazeta.pl.

Dodatkowe 200 złotych dla emerytów. Kto otrzyma?

Wsparciem finansowym w postaci dodatku do emerytury w wysokości 200 zł może zostać objętych ponad 20 tysięcy osób. Bonus ma przysługiwać osobom, które służą dla Ochotniczej Straży Pożarnej po osiągnięciu wieku emerytalnego. Rząd docenił pracę strażaków-ochotników, dlatego mogą liczyć na pieniądze, które będą otrzymywali dożywotnio każdego miesiąca. Jakie dokładnie należałoby spełnić kryteria? 

  • wiek emerytalny 65 lat (mężczyźni) i 60 lat (kobiety)
  • służba w OSP przez określony czas: 20 lat (kobiety), 25 lat (mężczyźni)

Co ważne, aby otrzymać dodatek, trzeba - w okresie służby - wykazać gotowość do udziału w akcji przynajmniej raz w roku. 

Sytuacja na granicy z BiałorusiąGdzie są migranci? "Zostali uwięzieni. Białoruś nie pozwoli na powrót"

Gdzie złożyć wniosek o 200 złotych do emerytury?

Pieniądze dla seniorów nie będą wypłacane przez ZUS, a przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji. Aby otrzymać dodatkowe 200 złotych, były strażak-ochotnik musi wystosować wniosek, który może złożyć jedynie powiatowy lub miejski komendanta straży pożarnej. Wnioski będą rozpatrywane indywidualnie.

Emeryt (zdjęcie ilustracyjne)Waloryzacja rent i emerytur 2022. Możliwe od stu do kilkuset złotych więcej

Więcej o: