Ferie zimowe 2022. W jakim terminie się odbędą? Czy będzie podział na województwa?

Ferie zimowe 2022. Z każdym dniem bardzo dynamicznie wzrasta liczba nowych zakażeń koronawirusem. Czy rząd ponownie zdecyduje się na zamknięcie branży turystycznej? Tegoroczne ferie będą w jednym terminie dla wszystkich czy nastąpi tradycyjny podział na tury?

Ferie zimowe 2022 - w jakim terminie zostaną rozplanowane? W ubiegłym roku w związku z epidemią koronawirusa rząd podjął decyzję o tym, by ferie dla wszystkich uczniów w Polsce odbyły się w jednym terminie. W ostatnich tygodniach dało się zaobserwować bardzo dynamiczny wzrost nowych zakażeń - w środę pękła bariera 10 tysięcy zakażeń, w czwartek było ich już ponad 15 tys., podobnie w piątek i sobotę. Czy czeka nas powtórka z ubiegłego roku? 

Zobacz wideo Co z obowiązkowymi szczepieniami? Cholewińska-Szymańska: Nie ma teraz takiej woli politycznej

Ferie zimowe 2022. W jakim terminie się odbędą? [HARMONOGRAM]

- Jeśli tylko sytuacja pandemiczna pozwoli, na pewno wrócimy do tego, co było przed pandemią, czyli podział ferii zimowych na województwa. Chcemy, aby te ferie trwały sześć tygodni i aby był większy dostęp do baz wypoczynkowych - zapowiadał jeszcze na początku września minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek w "Porannej rozmowie" w RMF FM. 

Więcej podobnych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Kiedy odbędą się ferie zimowe 2022? Jak przekazało Ministerstwo Edukacji i Nauki, tegoroczne ferie zostały rozplanowane tak jak przed pandemią - na kilka tur:

  • 17-30.01.2022 - województwa: kujawsko-pomorskie, lubuskie, małopolskie, świętokrzyskie oraz wielkopolskie;
  • 24.01. - 06.02.2022 - województwa: podlaskie i warmińsko-mazurskie;
  • 31.01. - 13.02.2022 - województwa: dolnośląskie, mazowieckie, opolskie i zachodniopomorskie;
  • 14-27.02.2022 - województwa: lubelskie, łódzkie, podkarpackie, pomorskie i śląskie.

Co z feriami zimowymi? Rząd nie chce zaostrzać obostrzeń

Mimo dynamicznego wzrostu nowych zakażeń rząd zapewnia, że nie ma zamiaru zaostrzać obostrzeń. - Według mojej wiedzy, zamknięcie turystyki w związku z pandemią koronawirusa nie jest rozważane. Szczegóły polityki związanej z lockdownem to są bardzo zaawansowane analizy innych specjalistów. Zajmuje się tym Rada Medyczna przy premierze i inspektorat sanitarny - mówił przed kilkoma dniami portalowi money.pl wiceminister sportu i turystyki Andrzej Gut-Mostowy

Minister zdrowia Adam Niedzielski w piątek tłumaczył, że rząd przyjął nieco inną politykę niż w przypadku poprzednich fal epidemii. Władze krajowe nie chcą zaostrzać obostrzeń, abyśmy przeszli czwartą falę "jak najmniejszym kosztem społeczno-ekonomicznym". 

Więcej o: