Pogoda. Czy to już koniec złotej jesieni? Jaki będzie weekend?

Pogoda we Wszystkich Świętych była dla nas łaskawa, ale dzień później wyraźnie się zmieniła, przynosząc ze sobą opady deszczu. Wszystko za sprawą chłodnego frontu atmosferycznego. Czy takie warunki meteorologiczne zostaną z nami na dłużej?
Zobacz wideo Smog stwarza zagrożenie nie tylko zimą. Dlaczego?

Jeszcze 1 listopada temperatura w Polsce przekraczała 15 stopni Celsjusza, a dzień później spadła niemal o 10 stopni. Dlaczego? We wtorek 2 listopada nasz kraj dostał się pod wpływ zatoki niskiego ciśnienia, co związane jest z rozległym niżem znad Skandynawii i Morza Północnego. Z zachodu wędruje chłodny front atmosferyczny, który na zachodzie, w centrum i na południu kraju przynosi pochmurne niebo i opady deszczu.

Więcej informacji ze świata i kraju przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl.

Rekonstrukcja rządu w Pałacu Prezydenckim w WarszawieRekonstrukcja rządu. Oto nowi ministrowie [ZDJĘCIA]

Pogoda. Środa, czwartek i piątek pod znakiem deszczu

Pogoda w środę może przynieść początkowo duże i całkowite zachmurzenie. Synoptycy zapowiadają słabe opady deszczu w rejonie Warmii, Mazur, Podlasia oraz Lubelszczyzny i wschodniej części Mazowsza. W ciągu dnia będą one stopniowo zanikać. W pozostałej części Polski wystąpią liczne przejaśnienia. Termometry wskażą maksymalnie od 8-10 stopni Celsjusza na północnym wschodzie do 13-14 stopni Celsjusza na południu i południowym zachodzie.

W czwartek będzie utrzymywać się duże zachmurzenie, a intensywność opadów wzrośnie. Temperatura nie ulegnie zmianie. Powieje umiarkowany i dość silny wiatr. W piątek możemy spodziewać się przelotnego deszczu na zachodzie, północy oraz w centrum. Termometry pokażą maksymalnie od 8-9 stopni Celsjusza na północy do 9-10 stopni Celsjusza na południu Polski.

Pogoda na weekend. W przeważającej części kraju nie będzie padać

W sobotę i niedzielę (6-7 listopada) możemy spodziewać się większych przejaśnień. Nie oznacza to jednak ciepłej, jesiennej aury. W przeważającej części kraju nie będzie padać, ale nadal będzie chłodno -temperatura oscylować będzie w okolicach 10 stopni. Opady prognozowane są jedynie dla północy i  centrum Polski, gdzie wystąpią duże zachmurzenie i przelotne deszcze. 

Pogoda. W Polsce deszcz, silny wiatr, nawet mróz. Na południu Europy upałPogoda. W Polsce deszcz, silny wiatr, nawet mróz. Na południu Europy upał

Więcej o: