Jarosław Kaczyński walczący z sennością i pytania o jego zdrowie. "Może był zmęczony"

Zachowanie Jarosława Kaczyńskiego na wtorkowej konferencji prasowej wywołało wiele komentarzy w mediach społecznościowych. Użytkownicy wyłapali m.in. dzwoniącą komórkę prezesa PiS, zegarek z tarczą założoną do góry nogami czy to, że momentami polityk wyglądał tak, jakby przysypiał. W sprawie stanu zdrowia wiceprezesa wypowiedział się już Ryszard Terlecki.

W rozmowie w TVN24 Ryszard Terlecki został zapytany o zachowanie prezesa PiS podczas konferencji poświęconej ustawie o "obronie ojczyzny". Polityk Prawa i Sprawiedliwości zapewnił, że Jarosław Kaczyński "jest w świetnej formie". Innego zdania są przedstawiciele opozycji.

Więcej na temat konferencji i ustawy "w obronie ojczyzny" na stronie głównej Gazeta.pl.

Zobacz wideo

Politycy komentują zachowanie Jarosława Kaczyńskiego. "Obywatele powinni poznać raport o stanie zdrowia najważniejszej osoby w obozie PiS" 

- Może był zmęczony, ale zapewniam państwa, że jest w świetnej formie - odpowiedział jednym zdaniem szef klubu PiS. Ryszard Terlecki następnie uciął ten temat w rozmowie z dziennikarzami.

Więcej o tej sytuacji mówili politycy opozycji. Borys Budka z Koalicji Obywatelskiej stwierdził, że "złośliwi mówią, że słuchając Mariusza Błaszczaka każdy, nawet zdrowy, zapadłby w drzemkę". - Bardzo z dystansem podchodzę do tej sprawy. Dla pisowskiego elektoratu pan prezes jest przedstawiany jako człowiek, który resztkami sił prowadzi tak ważny projekt ustawy. Dla mnie to jest kolejna polityczna rozgrywka w dniu, w którym pan prezes przemeblował Morawieckiemu rząd, pokazał, co jest priorytetem: nie rekonstrukcja rządu, nie pan premier występujący na konferencji, ale pan Błaszczak z panem Kaczyńskim, którzy rozpoczynają kolejny element tej propagandowej gry - powiedział poseł Budka.

Tomasz Grodzki uważa też, że sytuacja, która miała miejsce na konferencji prasowej nie powinna się zdarzyć. - Miałbym pretensje nie do osoby, która przysypiała, tylko do tych, którzy się opiekują jej zdrowiem, bo nie powinni dopuścić do takiej sytuacji - uważa marszałek Senatu.

- Jeżeli Jarosław Kaczyński odpowiada za bezpieczeństwo, a tak naprawdę odpowiada za wszystko, bo jako wicepremier rządzi premierem Morawieckim, i jest w tak słabym stanie zdrowia, to myślę, że wzorem Stanów Zjednoczonych opinia publiczna i obywatele powinni poznać raport o stanie zdrowia najważniejszej osoby w obozie Prawa i Sprawiedliwości. Nikomu nic złego by to nie przyniosło - podsumował Tomasz Trela z Lewicy.

We wtorek 26 września Jarosław Kaczyński i Mariusz Błaszczak przedstawili założenia ustawy o "obronie ojczyzny". - Chcesz pokoju, szykuj wojnę - mówił wicepremier i szef komitetu ds. bezpieczeństwa. Po Kaczyńskim głos zabrał szef MON. To właśnie wtedy prezes PiS kilkukrotnie wyglądał tak, jakby zaraz miał zasnąć.

Więcej o: