Black Friday 2021. Już niedługo sklepy opanują szalone promocje. Kiedy?

Black Friday to dzień wielkich promocji i wyprzedaży w sklepach, na który czekają niecierpliwie tysiące klientów. Kiedy to "święto" handlu przypada w tym roku? Czym są Cyber Monday i Black Week? Odpowiedzi znajdziesz poniżej.
Zobacz wideo Black Friday. Święto amerykańskiego konsumpcjonizmu?

Black Friday, czyli Czarny Piątek to zakupowy zwyczaj wywodzący się ze Stanów Zjednoczonych, który w ostatnich latach świetnie przyjął się w Polsce. Co roku przypada w innym terminie, gdyż jest ściśle związany z poprzedzającym go Thanksgiving - Świętem Dziękczynienia, obchodzonym w USA zawsze w czwarty czwartek listopada. Z okazji Czarnego Piątku sklepy szykują mnóstwo wyprzedaży, obniżek i innych cenowych okazji dla swoich klientów, a najwięksi łowcy promocji ustawiają się w długich kolejkach już na kilka godzin przed otwarciem.

Protest Matki Na Granicy przed siedzibą Straży Granicznej z udziałem Jolanty Kwaśniewskiej i Anny KomorowskiejPierwsze damy na granicy: Nie zgadzamy się na nieludzkie traktowanie dzieci [ZDJĘCIA]

Nie tylko Black Friday. Czym są Black Week i Cyber Monday?

Black Friday cieszy się sporym zainteresowaniem, przez co okres promocji często jest wydłużany nawet do tygodnia i określany mianem Black Week (Czarny Tydzień). Na tym nie koniec, bo w poniedziałek następujący po Czarnym Piątku wypada znany od 2005 roku Cyber Monday - cyberponiedziałek, czy też Cyfrowy Poniedziałek. Choć oba "święta" handlu są do siebie podobne i często porównywane, jest między nimi zasadnicza różnica: podczas Cyber Monday promocje ogłaszają przede wszystkim sklepy internetowe, szczególnie te mniejsze, którym trudno jest konkurować z dużymi sieciami. W Cyfrowy Poniedziałek klienci najczęściej kupują ubrania i obuwie, a w Czarny Piątek "polują" na sprzęt elektroniczny.

Najnowsze informacje z kraju i ze świata znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl >>>

wróżby andrzejkowe zdjęcie ilustracyjneAndrzejki 2021. Kiedy wypadają? Historia święta i propozycje wróżb

Obie okazje sprzyjają zakupowemu szaleństwu, ale dobrze podejść do tego z rozsądkiem i sprawdzić  wcześniej regularne ceny produktów, a potem porównać je z promocyjnymi, by nie dać się zwieść pozornym obniżkom. Warto też zastanowić się, czy rzeczywiście potrzebujemy danej rzeczy i jak nasz wybór wpłynie na środowisko

Program Rodzina 500 Plus (zdjęcie ilustracyjne)500 plus. Duże zmiany w programie. Andrzej Duda podpisał ustawę

Czarny Piątek 2021. Kiedy przypada?

Jak zostało już wspomniane, Black Friday przypada każdego roku w czwarty piątek listopada, a zatem w 2021 roku będzie obchodzony 26 listopada. Odpowiednio Cyber Monday odbędzie się w poniedziałek 29 listopada.

Emeryci (zdjęcie ilustracyjne)14. emerytura. Kiedy wypłata "czternastki"? Sprawdź, ile dostaniesz [WYLICZENIA]

Więcej o: