Black Friday 2021. Kiedy wypada święto zakupów? Już niebawem wielkie promocje w sklepach

Black Friday nazywane też Czarnem Piątkiem, czyli coroczne święto zakupów i promocji - kiedy wypada ten dzień? Jakie produkty cieszą się największym zainteresowaniem podczas wyprzedaży? Odpowiadamy.

Black Friday - w tłumaczeniu z języka angielskiego "Czarny Piątek" - to dzień, którego wyczekują wszyscy miłośnicy zakupów i promocji. Zwyczaj ten został zaczerpnięty z kultury Stanów Zjednoczonych i - jak widać - na dobre się zadomowił w naszym kraju. Chociaż w Polsce rzadko mamy okazję coś kupić w tak dużej promocji, jak w USA, święto zyskuje kolejnych zwolenników. 

Zobacz wideo Zakupy w 100 sekund? Blicharski: Wiele firm chce wydłużać ten czas, my staramy się go ograniczyć

Black Friday. Kiedy wypada święto zakupów? 

Każdego roku Black Friday wypada w innym terminie. Wszystko dlatego, że data jest ściśle powiązana z obchodzonym w USA Świętem Dziękczynienia. Uroczystość ta zawsze wypada w czwarty czwartek listopada, z kolei następnego dnia, w piątek, obchodzimy święto zakupów nazywane Black Friday. W tym roku Czarny Piątek wypada 26 listopada. 

Oni odeszli w 2021 roku. Krawczyk, Połomska, Doba Znani Polacy, którzy odeszli w 2021. Kto zmarł w tym roku?

Umownie Black Friday to dzień, kiedy promocje obowiązują jedynie w sklepach stacjonarnych. Obniżek cen w sklepach internetowych możemy spodziewać się w Cyber Monday, który przypada 29 listopada. Informacje o promocjach na pewno pojawią się już dużo wcześniej, dlatego warto obserwować sklepy, których artykuły szczególnie nas interesują. 

Przeczytaj więcej podobnych informacji na stronie głównej Gazeta.pl

znicz, zdjęcie ilustracyjne Czy 1 i 2 listopada to dni wolne od pracy? Czy dzieci idą do szkoły?

Black Friday. Jak nie dać się ponieść zakupowemu szałowi? 

W Black Friday promocje obowiązują niemal na wszystkie produkty. Największą popularnością cieszą się jednak sprzęty RTV i AGD. Z kolei w Cyber Monday częściej klienci decydują się na zakup ubrań, butów, mebli czy akcesoriów do wnętrz. 

Podczas Black Friday nietrudno ulec promocjom. Sklepy z każdej strony bombardują nas "okazjami, które się nie powtórzą", dlatego niektórzy dają się ponieść zakupowemu szałowi. Zanim rzucimy się jednak w wir wydawania pieniędzy, warto przemyśleć sobie kilka rzeczy i odpowiednio przygotować się do wyprzedaży. 

Zanim pobiegniemy do sklepu, zastanówmy się nad tym, jakich artykułów czy sprzętów potrzebujemy. Róbmy zakupy rozsądnie, warto też sprawdzić, czy będziemy mieli możliwość zwrotu danego produktu do sklepu i sprawdzić wcześniej ich ceny w wiarygodnych porównywarkach cen. 

ZUS (zdjęcie ilustracyjne) Emerytury bez podatku. Wyliczenia na 2022 rok [TABELA]

Więcej o: