Kraków. Odnalazła się 14-letnia Julia. Ostatni raz widziana była na praktykach w restauracji

Policjanci z Krakowa poinformowali o odnalezieniu zaginionej 14-letniej Julii. Ostatni raz dziewczyna widziana była na praktykach w restauracji. Później, jeszcze tego samego dnia, nawiązała kontakt z rodziną - o godzinie 20:00 w czwartek wysłała wiadomość SMS. Od tamtej pory nie udało się skomunikować z dziewczyną, a sprawą jej zaginięcia zajmuje się krakowska policja.

Od kilku dni rodzina oraz policja poszukują 14-letniej Julii. Ostatni kontakt z dziewczyną jej bliscy mieli w czwartek 30 września o godzinie 20:00.

Zobacz wideo Czy wiesz, co zrobić, gdy zaginie ktoś bliski?

Kraków. Zaginięcie 14-letniej Julii

Julia ostatni raz widziana była na praktykach w restauracji (znajdującej się przy ul. Józefa) w czwartek 30 września. Zakończyły się one około godziny 17:00, a ostatni kontakt z zaginioną dziewczyną rodzina miała o godzinie 20:00 - wówczas otrzymała od niej wiadomość SMS.

Od tamtego momentu kontakt z dziewczyną się urwał, a zaginięciem zajmuje się Komisariat Policji VII w Krakowie. Każdy, kto w ostatnich dniach widział Julię, bądź posiada informacje dotyczące miejsca, w którym może przebywać, proszony jest o zwrócenie się do krakowskiej policji - pod nr tel. 47 83 52 911, 47 83 53 616 oraz 112.

Zaginął prof. Roman DziergwaUAM: Prof. Roman Dziergwa odnalazł się cały i zdrowy

Zaginiona 14-latka w dniu zaginięcia miała na sobie: czarne dżinsy, czarne sportowe buty, czarną bluzę z kapturem oraz kremowe futerko.

Co robić w przypadku zaginięcia bliskiej osoby?

Jak informuje portal zaginieni.pl, w przypadku zaginięcia osoby, nie powinno zwlekać się z rozpoczęciem poszukiwań. W pierwszej kolejności najlepiej przeszukać okolicę miejsca zamieszkiwania oraz te miejsca, w których lubiła ona przebywać, bądź robiła to często.

Policja (zdjęcie ilustracyjne)3-letni chłopiec błąkał się boso sam po ulicy. Chciał przejść przez jezdnię

O zaginięciu należy także powiadomić bliskich poszukiwanej/poszukiwanego, przyjaciół oraz znajomych, aby pomogli w jej odnalezieniu. Sprawę powinno się również niezwłocznie zgłosić na policję. Więcej dokładnych informacji, dotyczących poszukiwań i pomocnych w tym celu wiadomości, można znaleźć w artykule "Jak szukać samodzielnie".

Więcej o: