Szamotuły. Zabójstwo nauczycielki religii. Policja zatrzymała jej 20-letniego syna

W miejscowości Szamotuły (woj. wielkopolskie) odnaleziono ciało 55-letniej nauczycielki religii i byłej kandydatki na miejską radną. Policja i prokuratura na razie odmawiają komentarzy w sprawie. Zatrzymano 20-letniego syna zamordowanej kobiety.

"Szamotuły w szoku po morderstwie nauczycielki religii. Zatrzymano jej syna" - pełny tekst o zabójstwie 55-latki znajdziecie w "Gazecie Wyborczej" pod TYM linkiem

Portal eszamoltuly.pl opisuje, że przy ul. Poznańskiej w Szamotułach (woj. wielkopolskie) znaleziono ciało 55-letniej kobiety. Portal skontaktował się z Komendą Powiatową Policji w Szamotułach, ta jednak odmówiła udzielenia komentarza w sprawie. Rzecznik Komendy Wojewódzkiej Policji przekazał tę samą informację. Prokuratura także nie chciała zdradzić szczegółów zdarzenia. 

Zobacz wideo Oszukał 73-latkę metodą "na legendę". Policja udostępniła wizerunek poszukiwanego

Szamotuły. Zabójstwo 55-latki

-Trwają obecnie czynności procesowe i prokuratura na tym etapie sprawy nie udziela żadnych informacji - powiedział dziennikarzom prokurator Łukasz Wawrzyniak, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Poznaniu. Na razie wiadomo, że ciało nauczycielki religii zostało znalezione w jej mieszkaniu. 

Według informacji poznańskiej redakcji "Gazety Wyborczej", szamotulska prokuratura wyłączyła się wcześniej ze sprawy. Powodem miał być fakt, że członkowie rodziny zmarłej tam pracują. 

Szamotuły. Policja zatrzymała syna nauczycielki 

"Wyborcza" ustaliła nieoficjalnie, że we wtorek wieczorem policjanci mieli zauważyć przy ul. Poznańskiej w Szamotułach 20-letniego Ireneusza K., syna 55-latki. Mężczyzna miał zachowywać się "dziwnie", w związku z czym policja usiłowała go wylegitymować. 

20-latek zaczął uciekać i wbiegł do kamienicy, a następnie mieszkania, w którym mieszkał z matką. To właśnie wtedy policjanci mieli odkryć ciało zamordowanej 55-letniej kobiety. Wyniki sekcji zwłok nie są jeszcze znane. 

Młody mężczyzna został zatrzymany. Przebadano go na obecność alkoholu w organizmie, był trzeźwy. Śledczy pobrali też krew do badań, by sprawdzić, czy 20-latek był pod wpływem środków odurzających. Podobno w przeszłości miał zażywać tego typu substancje, a przed kilkoma tygodniami wrócił z odwyku - podaje dziennik. 

55-letnia ofiara to Mariola K., nauczycielka religii i była kandydatka na miejską radną w Szamotułach. Dyrektor szkoły, w której pracowała, określił ją jako osobę ciepłą i kontaktową, która miała bardzo dobry kontakt z dziećmi - podawał portal epoznan.pl. 

"Szamotuły w szoku po morderstwie nauczycielki religii. Zatrzymano jej syna" - pełny tekst o zabójstwie 55-latki znajdziecie w "Gazecie Wyborczej" pod TYM linkiem. 

Więcej o: