Kiedy jest Dzień Chłopaka? Spraw bliskiej osobie przyjemność

Kiedy wypada Dzień Chłopaka? Mimo że święto nie jest aż tak znane, to z każdym rokiem zyskuje na popularności. Choć w wielu krajach daty są rozbieżne, to w Polsce tym razem wypada w czwartek.
Zobacz wideo

Dzień Chłopaka powstał przy wsparciu Organizacji Narodów Zjednoczonych oraz grupy aktywistów w Stanach Zjednoczonych, Europie, Afryce, Azji i na Karaibach w odpowiedzi na Międzynarodowy Dzień Kobiet. Po raz pierwszy był obchodzony w 1999 roku na wyspach Trinidad i Tobago. 

Kiedy jest Dzień Chłopaka? Jedno święto, wiele dat

Święto celebrowane jest na całym świecie w różnych dniach - w Indiach, po raz pierwszy 19 listopada, na Malcie 7 lutego, w Rosji i na Ukrainie 23 lutego, w Brazylii 15 lipca, w Norwegii 7 października, w Kanadzie 25 listopada. Również w Polsce nie ma zupełnej zgodności. Wielu z nas myli Dzień Chłopaka z Dniem Mężczyzny, który w kalendarzu zapisał się pod datą 10 marca. 

Międzynarodowy Dzień Mężczyzn poświęcony jest promowaniu wartości, jakie panowie wnoszą do świata. Zwraca uwagę na występujące u nich zaburzenia psychiczne spowodowane m.in. „toksyczną męskością". Ma także służyć promowaniu równości płci, która wpływa na relacje między nimi.

Życzenia na Dzień Chłopaka

Z tej okazji kobiety wręczają swoim męskim rówieśnikom drobne prezenty, sprawiają niespodzianki oraz składają życzenia. Oto kilka naszych propozycji na tę okazję:

Buzia Twoja uśmiechnięta,

w dniu radosnym Twego święta

Przyjmij proszę me życzenia,

niech się spełnią Twe marzenia

Ważna dzisiaj data taka,

bo to przecież Dzień Chłopaka!

By się spełniły Wasze życzenia,

by się ziściły Wasze marzenia,

by uśmiech często gościł na Waszej twarzy,

byście zdobyli w życiu szczyt swoich marzeń.

Wszystko, co chcielibyście, by się zdarzyło,

wszystko, czego pragniecie, by Waszym było! 

Ludzie - zdjęcie ilustracyjneSpis powszechny 2021. Do kiedy można się spisać? Zostało tylko kilka dni!

Więcej o: