Black Friday 2021. Kiedy odbędzie się "święto" wielkich promocji i wyprzedaży?

Black Friday to dzień promocji, wyprzedaży i innych zakupowych okazji, na który czeka wielu klientów. Kiedy wypada Czarny Piątek 2021? Czym jest Black Week? Tego dowiesz się z naszego artykułu.

Black Friday, czyli Czarny Piątek, to zakupowy zwyczaj wywodzący się ze Stanów Zjednoczonych, który w ostatnich latach doskonale przyjął się w Polsce. Każdego roku przypada w innym terminie, gdyż jest ściśle związany z poprzedzającym go Thanksgiving - Świętem Dziękczynienia, obchodzonym w USA zawsze w czwarty czwartek listopada. Z okazji Czarnego Piątku sklepy szykują mnóstwo wyprzedaży, obniżek i innych cenowych okazji dla swoich klientów, a najwięksi łowcy promocji ustawiają się w długich kolejkach już na kilkanaście godzin przed otwarciem sklepów.

Zobacz wideo Black Friday. Święto amerykańskiego konsumpcjonizmu?

Nie tylko Black Friday. Czym są Black Week i Cyber Monday?

Black Friday cieszy się dużym zainteresowaniem klientów, przez co okres promocji często jest wydłużany nawet do tygodnia zwanego Black Week (Czarny Tydzień). To jednak nie koniec, bo w poniedziałek następujący po Czarnym Piątku wypada znany od 2005 roku Cyber Monday (Cyberponiedziałek lub Cyfrowy Poniedziałek).

Kiedy sezon grzewczy? (zdjęcie ilustracyjne)Kiedy zaczyna się sezon grzewczy 2021? Jak zaoszczędzić na ogrzewaniu?

Chociaż oba "święta" handlu są do siebie podobne i często porównywane, jest między nimi pewna różnica: w trakcie Cyber Monday promocje ogłaszają głównie sklepy internetowe, zwłaszcza te mniejsze, którym trudno jest konkurować z dużymi sieciami. Zgodnie z ustaleniami brytyjskiego dziennika "Daily Mirror", w Cyfrowy Poniedziałek klienci najczęściej kupują ubrania i obuwie, a w Czarny Piątek "polują" na sprzęt elektroniczny.

ZegarZmiana czasu. Kiedy przestawiamy zegarki?

Czarny Piątek 2021. Kiedy przypada?

W tym roku amerykańskie Święto Dziękczynienia przypada w czwartek 25 listopada, a zatem Black Friday 2021 nastąpi dzień po nim - 26 listopada. Odpowiednio Cyber Monday odbędzie się w poniedziałek 29 listopada.

Dzień chłopaka 2021. Jakie prezent kupić chłopakowi, bratu i ojcu z okazji ich święta? Podpowiadamy - zdjęcie ilustracyjneDzień Chłopaka 2021. Jaki prezent kupić chłopakowi?

Więcej o: