Zdalne nauczanie - od kiedy wejdzie w życie? Rodzice są zaniepokojeni

W ubiegłym roku szkolnym dzieci uczyły się prawie całkowicie zdalnie - dopiero pod koniec drugiego semestru mogły wrócić do szkoły i zobaczyć rówieśników. Rodzice obawiają się, że mimo nauczania w trybie stacjonarnym, ich pociechy czeka wkrótce powrót przed monitor. Czy takie obawy są słuszne?

Kiedy możemy spodziewać się zajęć w domach? Zainteresowanie tym tematem rośnie z dnia na dzień. Rodzice, nauczyciele oraz uczniowie są zaniepokojeni - dopiero co udało się wrócić do normalności. Doniesienia na temat nowej liczby zarażeń i zamykanych placówkach nie przestają martwić. Na co powinniśmy się przygotować?

Zobacz wideo Czy dziennikarze dostaną zgodę na relacjonowanie wydarzeń przy granicy?

Zdalne nauczanie - od kiedy zacznie obowiązywać?

Dokładnie 26 października 2020 roku wprowadzono nauczanie zdalne dla wszystkich uczniów. Według oficjalnych doniesień, liczba zakażeń obecnie jest zbliżona do tej, która spowodowała naukę w trybie online. Mimo wszystko minister edukacji, Przemysław Czarnek, wprowadza cień optymizmu do tej sytuacji:

To są pojedyncze przypadki ognisk zakaźnych dotyczących jednej klasy zazwyczaj, a nie całej szkoły

Ponadto dodaje:

W sytuacji, kiedy będą wolne łóżka w szpitalach i służba zdrowia będzie wydolna, w szkołach nie będzie nauki zdalnej

Szkoła (zdjęcie ilustracyjne) Katecheta zakażony koronawirusem, 240 uczniów odesłano na kwarantannę

Zdalne nauczanie - od kiedy? Kwestia maseczek ochronnych w szkołach

Do niedawna maseczki nosiliśmy na otwartej przestrzeni. Dziś zakładamy je jedynie w sklepach, u lekarza i na terenie innych obiektów, które są zamknięte. Czy z kolei maseczki w szkołach powinny być obowiązkowe? Aktualnie nauczyciele nie mają takiego nakazu. Marek Wąsik, czyli dyrektor Szkoły Podstawowej nr 34 w Olsztynie, komentuje sprawę następująco:

Rekomendacja, czy nawet zalecenie, nie jest obowiązkiem. Zresztą mamy bardzo dużo informacji od niektórych rodziców, którzy - kiedy wymagamy od dzieci noszenia maseczek - denerwują się i pytają, na jakiej podstawie prawnej. My tej podstawy prawnej w zasadzie nie możemy wskazać. Jest jakieś rozporządzenie, które trzeba by jednak dopasować do Konstytucji, dlatego nauczyciele mogą tylko apelowa

Krupówki nocą, patrol policji Zakopane. Śmiertelne pobicie 25-letniego mężczyzny na Krupówkach. Są zarzuty

Więcej o: