Co robić w Zakopanem, gdy pada deszcz?

Choć sezon urlopowy teoretycznie się skończył, wiele osób wciąż podróżuje po różnych zakątkach Polski, a jednym z najpopularniejszych kierunków bez wątpienia jest Zakopane. Co zrobić, gdy podczas wyjazdu pogoda nam nie dopisze? Przedstawiamy kilka propozycji, które pozwolą wam nie zepsuć sobie urlopu.

Pogoda to jeden z czynników, na które nie mamy żadnego wpływu. Co zrobić, kiedy zaplanowaliśmy już cały urlop, dojechaliśmy do wybranego celu podróży i okazało się, że pada deszcz i nici z wycieczki po górach? Podpowiadamy, jak zorganizować sobie czas i uratować urlop spędzony w Zakopanem

Zobacz wideo Policja pokazała weekendowe obrazki spod Tatr. Tłumy na ulicach i stokach

Co robić w Zakopanem, gdy pada deszcz? 

Osoby, które są zainteresowanie historią podhalańskich terenów, mogą postawić na wizytę w obiektach kulturalnych - wybór bez wątpienia jest niemały. Oto kilka wybranych przez nas opcji:

  • Galeria Sztuki XX wieku w willi Oksza, która jest trzecim dziełem Stanisława Witkiewicza, twórcy zakopiańskiego stylu. Można tam znaleźć prace najważniejszych twórców tego stylu. 
  • Willa Koliba - to pierwszy dom w stylu zakopiańskim, który stanowi wyjątkowy zabytek Muzeum Tatrzańskiego
  • Muzeum im. Karola Szymanowskiego w willi Atma - to jedyne na świecie muzeum największego po Fryderyku Chopinie polskiego kompozytora. 
  • Galeria Figur Stalowych - znajduje się tam 80 figur, samochodów oraz motorów, wśród których są m.in. postacie z bajek. To atrakcja, która bez wątpienia zrobi wrażenie na młodych miłośnikach motoryzacji. 
  • Illusion House - to kolejne miejsce, które będzie świetną opcją zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Znajdziecie tu 30 atrakcji, które pozwolą na doznanie magii iluzji optycznych i obrazów 3D niesamowicie wyzwalających wyobraźnię. 
  • Dom do góry nogami - w tym domu dosłownie wszystko staje na głowie, a utrzymanie równowagi stanowi nie lada wyzwanie. 
  • Centrum Edukacji Przyrodniczej TPN - zapoznacie się tam z tatrzańską fauną i florą. Wybierzecie się do kina 4D, sali odkryć, jaskini oraz całego mnóstwa innych fascynujących atrakcji. 

Blok mieszkalny (zdjęcie ilustracyjne)Poznań. Nie żyje 2,5-letni chłopiec, który wypadł z okna

Atrakcje w Zakopanem. Termy 

Jeśli marzy wam się natomiast odrobina relaksu i macie do dyspozycji samochód, możecie wybrać się do położonych poza Zakopanem Chochołowskich Term, które są największym kompleksem basenów termalnych na Podhalu. Znajdziecie tam też strefę leczniczą z wodą siarczkową oraz solankową. 

Świetną opcją będzie też Terma Bania w Białce Tatrzańskiej. Dorośli będą mogli odpocząć w strefie relaksu, a dzieci skorzystają z wodnej karuzeli czy dmuchanego placu zabaw. Możecie wybrać się również do Gorącego Potoku w Szaflarach, który jest kompleksem basenów z naturalną wodą siarkową. Do tego wśród atrakcji znajdą się wodotryski, masaże, gejzery, zjeżdżalnie, strefa relaksu czy park linowy. 

Odwiedzając Zakopane, nie można nie skorzystać z możliwości skosztowania regionalnych potraw. Uczta regionalna w karczmie będzie wisienką na torcie po wielogodzinnym zwiedzaniu i czasie spędzonym na świetnej zabawie. 

Plastikowe wiadra? Reklamówki? W żadnym wypadku! Na grzyby tylko z wiklinowym koszykiemSynoptyk: W ten weekend pogoda dla grzybiarzy

Więcej o: