List polecony - co trzeba zrobić, żeby listonosz zostawił go w skrzynce? Podpowiadamy

Nie zawsze możemy być w domu w godzinach, w których listonosz dostarcza korespondencję. Sprawdź, co powinieneś zrobić, żeby znaleźć list polecony w skrzynce na listy.

"Usługa Polecony do skrzynki polega na wrzucaniu adresowanych do Ciebie przesyłek poleconych do Twojej skrzynki na listy. Dodatkowo możemy informować Cię, że adresowana przesyłka polecona została doręczona. Wystarczy, że w momencie składania żądania podasz swój numer telefonu albo adres e-mail" - czytamy w komunikacie opublikowanym przez Pocztę Polską. 

Zobacz wideo „Wybory kopertowe". Budka: Każdy, kto działał nielegalnie, odpowie za to.

Co zrobić, aby listonosz wrzucił list polecony do skrzynki na listy?  

Jeśli zależy nam na otrzymaniu listu poleconego do skrzynki na listy, w momencie kiedy nie ma nas w domu, możemy złożyć żądanie doręczenia przesyłki. Możemy to zrobić zarówno w formie elektronicznej, jak i papierowej. Formularz w formie elektronicznej jest dostępny TUTAJ. Z kolei papierową wersję można otrzymać w placówce pocztowej lub pobrać ze strony internetowej Poczty Polskiej TUTAJ. Kiedy już pobierzemy i wydrukujemy formularz, możemy go złożyć osobiście w placówce pocztowej lub przekazać listonoszowi

'Dobry Start'. Kto może dostać 300 plus? Dobry start - do kiedy złożyć wniosek? ZUS przelał rodzicom 1,1 mld złotych

Ile kosztuje złożenie formularzu? 

Poczta Polska informuje, że możliwość złożenia żądania doręczenia przesyłki poleconej do skrzynki jest bezpłatna. "Zgłoszenie żądania przy wykorzystaniu formularza elektronicznego wymaga uwierzytelnienia tożsamości poprzez profil zaufany albo osobiście w placówce oddawczej" - przypomina Poczta Polska. Nasze żądanie doręczenia paczki do skrzynki na listy zostanie wykonana od dnia następnego po dniu jej przyjęcia do jej odwołania. "Żądanie nie obejmuje przesyłek poleconych z potwierdzeniem odbioru lub o kształtach/rozmiarach uniemożliwiających włożenie ich do oddawczej skrzynki pocztowej" - czytamy w komunikacie Poczty Polskiej. 

Ratownicy medyczni Wcześniejsza emerytura za pracę w szczególnych warunkach. Kiedy ją otrzymać?

Więcej o: