Panowie mają swoje święto aż dwa razy w roku - najpierw, kiedy obchodzimy Dzień Chłopaka i niespełna dwa miesiące później, kiedy świętujemy Dzień Mężczyzny.
Dzień Chłopaka co roku obchodzimy w drugiej połowie września, a dokładniej 30 września - ta data jest stała, ale ponieważ to święto nie jest tak popularne jak znany wszystkim Dzień Kobiet, co roku pojawiają się pytania dotyczące terminu obchodów tego dnia.
Tego dnia cała uwaga jest skupiona na płci męskiej, a kobiety zwykle wręczają partnerom, ojcom czy braciom małe, symboliczne podarunki i składają życzenia. To dobra okazja, aby pokazać im, że są dla nas ważni. W praktyce jednak to święto obchodzą głównie osoby młode, nastolatkowie.
Dzień Chłopaka jest obchodzony nie tylko w Polsce, ale również w wielu innych krajach na różnych kontynentach. W Wielkiej Brytanii i Irlandii obchodzi się go 5 kwietnia, w Brazylii 15 lipca, a w Japonii 5 maja. Kanada świętuję 25 listopada, a Norwegia - 7 października. Mimo że obchodzony w różnych terminach, Dzień Chłopaka wszędzie wiąże się z radosnym świętem poświęconym mężczyznom.
Dnia Chłopaka nie należy jednak mylić z Dniem Mężczyzny, który w Polsce obchodzony 10 marca, a w ponad 80 państwach na świecie - 19 listopada. Tradycję obchodzenia Dnia Mężczyzny zapoczątkowano w 1999 w Trynidadzie i Tobago. Ma on być poświęcony wartości, jaką mężczyźni wnoszą do świata i promowaniu pozytywnych, zdrowych męskich wzorców.