Beatyfikacja kiedy i gdzie się odbędzie? Wyniesienie Kard. Stefana Wyszyńskiego oraz matki Elżbiety Róży Czackiej [Gdzie oglądać, transmisja]

W niedzielę 12 września beatyfikowani zostaną kardynał Stefan Wyszyński oraz Matka Elżbieta Róża Czacka. W związku z tak ważnym dla kościoła dniem, w dniu uroczystości, ale też w dniach poprzedzających, odbędzie się wiele wydarzeń - m.in. konferencje i debaty.

Uchwałą Sejmu i Senatu RP rok 2021 ogłoszony został rokiem kardynała Stefana Wyszyńskiego. Przypada wówczas 120. rocznica urodzin Prymasa Tysiąclecia, a także uroczystość jego beatyfikacji 12 września w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie. W tym samym czasie beatyfikowana zostanie także matka Elżbieta Róża Czacka - założycielka Towarzystwa Opieki na Ociemniałymi w Laskach.

Zobacz wideo Tusk: Nie dajcie sobie wmówić, że ludzie atakują Kościół. To zjawiska wewnątrz Kościoła niszczą Kościół, Kaczyński niszczy Kościół

Beatyfikacja kardynała Stefana Wyszyńskiego oraz matki Elżbiety Róży Czackiej. Gdzie i kiedy odbędzie się beatyfikacja?

Beatyfikacja kardynała Stefana Wyszyńskiego oraz matki Elżbiety Róży Czackiej odbędzie się 12 września o godz. 12:00 w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie. Na stronie rządowej czytamy, że mszę transmitować będą na żywo wszystkie najważniejsze stacje telewizyjne. Transmisja dostępna będzie także na portalu niepodlegla.gov.pl, a także na profilach Niepodległej oraz Archidiecezji Warszawskiej w mediach społecznościowych.

Pomorskie. Włamał się do kościelnej skarbonki. Parafia prosi o pomoc w znalezieniu sprawcy [WIDEO]Włamał się do skarbonki w kościele. Parafia wrzuciła nagranie do sieci [WIDEO]

Co więcej, na terenach parafii w całej Polsce ustawione zostaną telebimy, za których pośrednictwem wierni mogli wspólnie uczestniczyć we mszy beatyfikacyjnej.

Beatyfikacja kard. Wyszyńskiego i matki Elżbiety Róży Czackiej. Jak będzie wyglądać msza?

Wejście do kościoła górnego i dolnego Świątyni Opatrzności Bożej będzie możliwe po przeprowadzonej kontroli pirotechnicznej przez Służbę Ochrony Państwa. W związku z tym, do  świątyni będzie można wejść w godzinach 9-11. Ze względu na pandemię COVID-19, a co za tym idzie - obostrzenia sanitarne, w mszy beatyfikacyjnej będą mogły uczestniczyć wyłącznie osoby posiadające karty wstępu. Wszyscy uczestnicy uroczystości zobowiązani będą do zasłonięcia ust i nosa oraz postępowanie zgodnie z obowiązującym rygorem sanitarnym.

Abp Marek JędraszewskiJędraszewski o "pladze" związków nieformalnych. "Nieszczęście społeczne"

Kardynał Nycz, gość Programu 1. Polskiego Radia powiedział, że prymas może być dla nas wzorem poszanowania godności drugiego człowieka. Jak powiedział, nie da się dziś kopiować sposobu działania prymasa i tego jak prowadził Kościół, ale ciągle - jak zaznaczył - można się od niego wiele nauczyć - podaje IAR.

Więcej o: