Bon turystyczny 2021. Do kiedy trzeba wykorzystać bon?

Bon turystyczny 2021 pierwotnie należy wykorzystać do marca 2022 roku. Jednak Andrzej Gut-Mostowy, wiceminister rozwoju i technologii, zapewnia, że rząd już pracuje nad zmianą w ustawie, by móc przedłużyć bon turystyczny do końca wakacji 2022.

Bon turystyczny to forma wsparcia dla polskich rodzin w sytuacji osłabienia gospodarki przez pandemię COVID-19. Wysokość bonu turystycznego jednorazowo wynosi 500 zł na każde dziecko do jego pełnoletności oraz jedno dodatkowe świadczenie w formie uzupełnienia bonu, w wysokości 500 zł dla dzieci z orzeczeniem o niepełnosprawności.

Zobacz wideo Jak uzyskać i jak wykorzystać bon turystyczny?

Bon turystyczny 2021. Kiedy traci ważność?

Polski Bon Turystyczny ma formę elektronicznego bonu i można wykorzystać go do końca marca 2022 roku. Rząd pracuje jednak nad zmianą w ustawie, by przedłużyć ważność bonu turystycznego do końca wakacji przyszłego roku.

Bon turystyczny (zdjęcie ilustracyjne)Awaria bonu turystycznego, "klienci odbijają się od kasy"

Andrzej Gut-Mostowy o przedłużeniu bonu turystycznego: Taka jest wola Polaków i branży

Andrzej Gut- Mostowy w rozmowie z Radiem Kraków poinformował, że Polacy pobrali trzy miliony bonów turystycznych. - To dużo więcej niż połowa. To sugeruje, że bony będą wykorzystywane. Bon jest możliwy do zrealizowania do marca 2022 r. Impreza może być w przyszłym roku - powiedział polityk.

Gut-Mostowy poruszył również temat przedłużenia bonu turystycznego. - Zadeklarowaliśmy - taka jest wola Polaków i branży - że bon przedłużymy, żeby objął przyszłe wakacje. Podejmujemy działania, które zmienią ustawę. O sześć miesięcy chcemy przedłużyć bon. Zapewne w przyszłe wakacje będzie możliwość wykorzystania bonu - wyjaśnił.

Bon turystyczny można wykorzystać na wakacje w Polsce (zdjęcie ilustracyjne)Bon turystyczny - lista miejsc. Gdzie można zrealizować świadczenie?

Bon turystyczny można wykorzystać do opłacenia m.in.: pobytu w hotelu, pensjonacie, gospodarstwie agroturystycznym, czy na kolonii lub obozie harcerskim, a także obozie sportowym lub rekreacyjnym. Jak podaje Prawo.pl, najwięcej na bonie turystycznym zarobiła  Energylandia, która otrzymała od ZUS za bon turystyczny aż 69 mln zł, przeszło czterokrotnie więcej niż drugi na liście Holiday Park & Resort.

Więcej o: