Matura poprawkowa 2021. O której wyniki w CKE? Jak je sprawdzić?

Wyniki matury poprawkowej 2021 - o której godzinie się pojawią? Jak je sprawdzić? Do ponownego sprawdzianu umiejętności przystąpiło w sierpniu ponad 60 tys. absolwentów szkół średnich.
Zobacz wideo Jak będą wyglądały matury 2023? Czy może na nie wpłynąć pandemia?

W piątek 10 września absolwenci szkół średnich otrzymają wyniki tegorocznych matur poprawkowych. Od której godziny można je sprawdzić i jak to zrobić? Podpowiadamy.

Matura 2021. Ponad 60 tys. absolwentów przystąpiło do poprawki egzaminu

24 sierpnia odbyły się matury poprawkowe dla absolwentów liceów, techników i szkół branżowych. Do ponownego sprawdzianu umiejętności przystąpić mogły osoby, które uczestniczyły we wszystkich egzaminach obowiązkowych i nie zdały tylko jednego z nich. Takich osób w całym kraju było ponad 60 tys. W przypadku niezaliczenia egzaminu z więcej niż jednego przedmiotu, do poprawki można przystąpić dopiero w roku kolejnym.

Wśród tegorocznych absolwentów szkół wyższych 17,7 proc. z nich nie zdało jednego egzaminu, natomiast 7,8 proc. więcej niż jednego. Najsłabiej wypadła matura z matematyki - zdało ją 79 proc. maturzystów. Do ponownej matury z tego przedmiotu przystąpiło więc ponad 50 tys. osób, około siedmiu tysięcy poprawiało język polski, a ponad pięć - język angielski.

Wyniki matur poprawkowych 2021. Od której? Gdzie je sprawdzić?

Wyniki poprawkowej matury znane będą w piątek 10 września od godziny 8:30. By je sprawdzić, można wejść na stronę Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej i zalogować się na indywidualne konto podając numer PESEL i hasło otrzymane podczas egzaminów. W przypadku jego zgubienia należy zwrócić się do szkoły o wygenerowanie kolejnego. 

Maturzyści, którzy otrzymali wymagane 30 proc. z egzaminu poprawkowego, nadal mogą wziąć udział w rekrutacji uzupełniającej na wybrane kierunki studiów

Więcej o: