Matura poprawkowa 2021. O której wyniki w CKE? Jak je sprawdzić?

Wyniki matury poprawkowej 2021 - o której godzinie się pojawią? Jak je sprawdzić? Do ponownego sprawdzianu umiejętności przystąpiło w sierpniu ponad 60 tys. absolwentów szkół średnich.
Zobacz wideo Jak będą wyglądały matury 2023? Czy może na nie wpłynąć pandemia?

W piątek 10 września absolwenci szkół średnich otrzymają wyniki tegorocznych matur poprawkowych. Od której godziny można je sprawdzić i jak to zrobić? Podpowiadamy.

Pomnik Jana Pawła II w krakowskim SanktuariumRzym. Rusza rekrutacja na JP2 Studies, czyli roczne Studia Janopawłowe

Matura 2021. Ponad 60 tys. absolwentów przystąpiło do poprawki egzaminu

24 sierpnia odbyły się matury poprawkowe dla absolwentów liceów, techników i szkół branżowych. Do ponownego sprawdzianu umiejętności przystąpić mogły osoby, które uczestniczyły we wszystkich egzaminach obowiązkowych i nie zdały tylko jednego z nich. Takich osób w całym kraju było ponad 60 tys. W przypadku niezaliczenia egzaminu z więcej niż jednego przedmiotu, do poprawki można przystąpić dopiero w roku kolejnym.

Wśród tegorocznych absolwentów szkół wyższych 17,7 proc. z nich nie zdało jednego egzaminu, natomiast 7,8 proc. więcej niż jednego. Najsłabiej wypadła matura z matematyki - zdało ją 79 proc. maturzystów. Do ponownej matury z tego przedmiotu przystąpiło więc ponad 50 tys. osób, około siedmiu tysięcy poprawiało język polski, a ponad pięć - język angielski.

Szkoła (zdjęcie ilustracyjne)Rok szkolny. Które dni będą wolne od nauki? Co z feriami? [KALENDARZ]

Wyniki matur poprawkowych 2021. Od której? Gdzie je sprawdzić?

Wyniki poprawkowej matury znane będą w piątek 10 września od godziny 8:30. By je sprawdzić, można wejść na stronę Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej i zalogować się na indywidualne konto podając numer PESEL i hasło otrzymane podczas egzaminów. W przypadku jego zgubienia należy zwrócić się do szkoły o wygenerowanie kolejnego. 

Maturzyści, którzy otrzymali wymagane 30 proc. z egzaminu poprawkowego, nadal mogą wziąć udział w rekrutacji uzupełniającej na wybrane kierunki studiów

Więcej o: