"Matrix 4" - zwiastun filmu trafił do sieci! Neo i Trinity wracają na ekrany

Premiera najnowszej części jednej z najpopularniejszych filmowych serii na świecie "Matrix" zbliża się wielkimi krokami. Tymczasem w sieci zadebiutował pierwszy zwiastun "The Matrix Resurrections".

We wtorek 7 września mieliśmy okazję zobaczyć teaser w czerwoną oraz niebieską pigułką do wyboru. Z kolei w czwartek 9 września wytwórnia Warner Bros. Pictures postanowiła jeszcze bardziej podgrzać atmosferę wokół zbliżającej się premiery i opublikować pierwszy zwiastun "The Matrix Resurrections".

Zobacz wideo Filmów w seriach przybywa, cykle puchną. Nie zawsze wychodzi im to na dobre

Martix wraca. Co ujawnili twórcy w pierwszym zwiastunie? 

"The Matrix Ressurection", czyli tłumacząc z języka angielskiego "odrodzenie", "wskrzeszenie" lub "zmartwychwstanie" jednoznacznie wskazuje, że czeka nas powrót na ekran kultowych bohaterów serii. W pierwszym zwiastunie widzimy postaci Neo oraz Trinity, którzy zginęli w części zatytułowanej "Matrix Rewolucje". 

W opublikowanym 9 września zwiastunie pojawia się Neo, który wraca do Matrixa. Bohater siedzi zaniepokojony w gabinecie swojego terapeuty i mówi o swoich wspomnieniach. - Miałem sny, które nie były tylko snami - słyszymy z jego ust. - Czy jestem szalony? - pyta. W dalszej części możemy obserwować przemianę Neo, który zaczyna przypominać sobie swoje poprzednie wcielenie. 

 

"Matrix 4". Kogo zobaczymy w najnowszej części? 

Do swoich ról w kultowej serii powrócili: Keanu Reeves, Carrie-Anne Moss i Jada Pinkett-Smith. Oprócz nich obsadę wyczekiwanego filmu zasilili m.in.: Yahya Abdul-Mateen II, Neil Patrick Harris, Jonathan Groff, Christina Ricci i Priyanka Chopra.

W filmie zabraknie natomiast postaci granych przez Laurence'a Fishburne’a (Morfeusz) oraz Hugo Weavinga (Agent Smith). Pierwszy z nich nie otrzymał propozycji powrotu do swojej roli, drugi miał natomiast w tym czasie inne zobowiązania. Co ciekawe, w produkcji najnowszej części udziału nie bierze Lilly Wachowski, która uznała, że powrót do "Matriksa" będzie nudnym powtarzaniem zgranych motywów - pisał Spidersweb.pl. Scenariusz do czwartej części napisali: Lana Wachowski, Aleksander Hemon i David Mitchell. Premiera filmu została zaplanowana na 21 grudnia. 

Więcej o: