Sprzątanie Świata 2021 pod hasłem "Myślę, więc nie śmiecę". Kiedy odbywa się finał?

Wielki Finał Sprzątania Świata odbędzie się w trzeci weekend września. Do akcji cały czas można się zapisać. Tegoroczna edycja odbywa się pod hasłem "Myślę, więc nie śmiecę".
Zobacz wideo Sprzątanie dna Bałtyku wraz z nurkami

W tym roku już po raz 28. odbędzie się akcja Sprzątanie Świata - Polska. To część międzynarodowego ruchu o nazwie "Clean Up the World". Na całym świecie bierze w niej udział prawie 40 milionów wolontariuszy.

 

Sprzątanie Świata 2021. "Myślę, więc nie śmiecę"

Wielki Finał akcji Sprzątanie Świata - Polska odbędzie się w trzeci weekend września, czyli od 17 do 19 dnia miesiąca. Wszystkie grupy, które chcą zarejestrować akcję terenową, mogą to zrobić za pośrednictwem strony fundacji Nasza Ziemia. Organizacja została założona w 1994 roku przez Mirę Stanisławską-Meysztowicz.

Hasłem tegorocznej akcji jest "Myślę, więc nie śmiecę", bo - jak podkreślają jej twórcy - w akcji "nie chodzi bowiem o to, by sprzątać, ale o to, by nie śmiecić oraz poprawnie segregować odpady". 

Wyrzucił śmieci na pole, stanie przed sądem. Wpadł przez zdjęcie rentgenowskieWyrzucił śmieci na pole, stanie przed sądem. Wpadł przez zdjęcie rentgenowskie

Sprzątanie Świata - Polska 2021. Warto zarejestrować swoją grupę

Akcje terenowe można przeprowadzać cały czas aż do Wielkiego Finału. Dzięki rejestracji grupy będą mogły podzielić się raportem ze swoich działań, które zostaną dopisane do tegorocznych wyników akcji Sprzątanie Świata - Polska. Dodatkowo placówka i koordynator otrzymają certyfikaty potwierdzające udział w wydarzeniu, a uczestnicy będą mogli liczyć na otrzymywanie bieżących informacji, materiałów czy wskazówek - czytamy na stronie. Organizatorzy zachęcają, by wszelkie efekty działań swoich grup oznaczać hasztagiem #SSP2021. Ułatwi to wyszukiwanie informacji przez zainteresowanych.

Dzikie wysypisko śmieciKulesze Kościelne: sprawca dzikiego wysypiska miał pecha. Wójt w akcji

Więcej o: