Matura poprawkowa 2021. Wyniki już niebawem. Gdzie je sprawdzić?

Poprawkowy egzamin maturalny odbył się we wtorek 24 sierpnia. Wzięli w nim udział tegoroczni maturzyści, którym nie powiodło się na majowym egzaminie dojrzałości. Kiedy poznamy wyniki matur poprawkowych? Gdzie można je sprawdzić? Odpowiadamy.

Każda osoba przystępująca do egzaminu dojrzałości musi uzyskać przynajmniej 30 proc. możliwych do zdobycia punktów ze wszystkich przedmiotów obowiązkowych. Należą do nich: egzamin z języka polskiego, matematyki, a także wybranego nowożytnego języka obcego. Jeśli komuś nie udało się uzyskać potrzebnej liczby punktów w maju, miał szansę na poprawkę pod koniec sierpnia. 

Zobacz wideo Dominika Lasota: Apelowaliśmy do MEN, żeby rzetelna edukacja klimatyczna stała się częścią programu nauczania

Matura poprawkowa 2021. Kiedy poznamy wyniki? 

Poprawkowy egzamin maturalny odbył się we wtorek 24 sierpnia. Jeśli maturzystom nie powiodło się także tym razem, na kolejną poprawkę będą musieli zaczekać do przyszłego roku.

W sierpniowej sesji poprawkowej najwięcej uczniów poprawiających swój wynik zmierzyło się z matematyką (50,7 tys. zdających). Z języka polskiego egzamin pisało 7,5 tys. osób, a z języka obcego - 5,1 tys. uczniów. 

Wyniki matury poprawkowej maturzyści będą mogli poznać już niebawem, bo w piątek 10 września. Szczęśliwcy, którym uda się zaliczyć poprawkę, będą mogli wziąć udział jeszcze w tegorocznej rekrutacji na studia. 

Matura poprawkowa 2021. Gdzie sprawdzić wyniki egzaminu? 

Od 10 września 2021 maturzyści będą mogli sprawdzić wyniki swoich egzaminów poprawkowych. W tym celu wystarczy wejść na stronę okręgowej komisji egzaminacyjnej, do której przynależy szkoła i zalogować się do indywidualnego konta. Login oraz hasło są takie same, jak do sprawdzenia wyników majowej matury, które otrzymali uczniowie. Jeśli uczeń zgubi swoje hasło, musi zwrócić się do swojej szkoły z prośbą o wygenerowanie kolejnego. 

Lista Okręgowych Komisji Egzaminacyjnych: 

  • OKE Gdańsk (woj. pomorskie, kujawsko-pomorskie);
  • OKE Jaworzno (woj. śląskie);
  • OKE Kraków (woj. małopolskie, lubelskie, podkarpackie);
  • OKE Łomża (woj. podlaskie, warmińsko-mazurskie);
  • OKE Łódź (woj. łódzkie, świętokrzyskie);
  • OKE Poznań (woj. wielkopolskie, lubuskie, zachodnio-pomorskie);
  • OKE Warszawa (woj. mazowieckie);
  • OKE Wrocław (woj. dolnośląskie, opolskie).
Więcej o: