Ile trzeba wypić, by mieć dwa promile? Jakie są objawy spożycia takiej ilości alkoholu?

Zgodnie z obowiązującym w Polsce prawem, osoba, która prowadzi auto, a nie chce być zagrożeniem na drodze, nie powinna mieć w wydychanym powietrzu więcej niż 0,2 promila alkoholu. Niestety, bardzo często zdarza się, że kierowcy siadają za kierownicę kompletnie pijani i znacznie przekraczają dopuszczalną normę.

Ile trzeba wypić, by mieć dwa promile alkoholu? Odpowiadamy.

Zobacz wideo 18-latek prawie potrącił rowerzystki, miał prawo jazdy od dwóch miesięcy. Dziewczynki zatrzymały się w ostatniej chwili

Ile alkoholu trzeba wypić, by mieć dwa promile? Jakie są objawy tego stanu?

Dokładne wskazanie ilości alkoholu, jaką trzeba wypić, by mieć dwa promile - nie jest możliwe. Na to, ile alkoholu będziemy mieć w wydychanym  powietrzu, składa się wiele czynników. Są to m.in. płeć, waga, czy metabolizm.

Najbardziej wiarygodny wynik ilości alkoholu w wydychanym powietrzu można uzyskać po przebadaniu alkomatem. W Internecie są również dostępne inne opcje, które pozwolą oszacować, ile alkoholu musi wypić dana osoba, by mieć dwa promile.

Reklama Coca-Coli z Beatą K.Oświadczenie Coca-Coli w sprawie współpracy z piosenkarką Beatą K.

Na podstawie takich danych jak: wiek, płeć, wzrost, typ sylwetki, waga, rodzaj i ilość spożytego alkoholu, a także czas, w którym został spożyty alkohol oraz liczba posiłków, które towarzyszyły spożywaniu alkoholu, można określić, ile alkoholu trzeba wypić, by uzyskać daną liczbę promili

Aby dorosły mężczyzna miał dwa promile w wydychanym powietrzu, musiałby wypić jedną butelkę wódki. Sytuacja ta przedstawia się nieco inaczej, jeśli chodzi o kobiety - 0,3 l wódki.

2 promile alkoholu we krwi. Jakie są objawy spożycia alkoholu?

Alkohol wpływa na funkcje poznawcze i zaburzenia równowagi, więc jest szczególnie niebezpieczny, gdy osoba, która jest pod jego wpływem, decyduje się na jazdę samochodem.

Oto jak przedstawiają się objawy spożycia alkoholu, w stosunku do promili w wydychanym powietrzu:

  • 0,3 promila - rozproszona uwaga;
  • 0,8 promila -pobudliwość, upośledzenie koordynacji ruchowo-wzrokowej oraz zwiększona pewność siebie;
  • 1,5 promila - zaburzenia równowagi, brak logiki oraz możliwa agresja;
  • 2 promile -  zaburzenie mowy, senność, obniżenie kontroli oraz trudności w poruszaniu się;
  • 4 promile - ryzyko zapadnięcia w śpiączkę;
  • 5 promili - ryzyko zgonu.

Beata K.Fani odwracają się od Beaty K. "Boję się takich ludzi jak pani"

Jak wynika z najnowszych danych Eurostatu, alkohol w Polsce jest jednym z najtańszych w całej Unii Europejskiej. Taniej niż w Polsce jest w Bułgarii, Rumunii i na Węgrzech, a najdroższy alkohol możemy kupić w Finlandii, Norwegii, Irlandii i Islandii - podaje Business Insider.

Więcej o: