Świadczenie "Dobry Start", czyli tzw. 300 plus, przysługuje na każde dziecko uczące się w szkole do momentu ukończenia 20. roku życia, a na dziecko z niepełnosprawnością, które uczy się w szkole, do ukończenia 24. roku życia. Środki są przyznawane bez względu na wysokość dochodów rodziców.
Składanie wniosków o przyznanie świadczenie 300 plus jest możliwe od 1 lipca. Kiedy mija ostateczny termin złożenia dokumentów? Rodzice i opiekunowie prawni mają czas do 30 listopada. Warto pamiętać, że to kiedy złożymy wniosek, ma wpływ na to, kiedy pieniądze pojawią się na koncie.
"Składając wniosek w ramach programu 'Dobry Start' dla ucznia do końca sierpnia 2021, pieniądze otrzymasz najpóźniej 30 września 2021 r. Jeśli wniosek złożysz później, świadczenie zostanie Ci wypłacone w ciągu 2 miesięcy od dnia złożenia wniosku wraz z dokumentami" - informował ZUS.
Wniosek o świadczenie na wyprawkę szkolną dla dziecka złożyć może:
"Od 1 lipca br., zgodnie z wprowadzonymi zmianami do programu 'Dobry start' zmieniły się zasady naboru wniosków o przyznanie świadczenia dobry start. Począwszy od najbliższego roku szkolnego 2021/2022, świadczenie dobry start będzie przyznawał i wypłacał Zakład Ubezpieczeń Społecznych - w miejsce gminnych i powiatowych organów właściwych - zapewniając w pełni zautomatyzowany proces obsługi programu 'Dobry start'. Według nowych zasad, wnioski o świadczenie dobry start można składać do ZUS tylko drogą elektroniczną, a wypłata przyznanego świadczenia będzie odbywać się wyłącznie w formie bezgotówkowej, na wskazane konto bankowe" - czytamy na gov.pl.
Wniosek możemy złożyć poprzez: