Loteria szczepionkowa. Gdzie sprawdzić wyniki losowania?

Wraz z początkiem września odbędzie się kolejne, ósme losowanie tygodniowe loterii szczepionkowej. Gdzie można sprawdzić wyniki?

Loteria szczepionkowa trwa już od początku lipca, ale w losowaniach tygodniowych wciąż zostało sporo do wygrania -  łącznie pięć razy po 50 000 zł i 60 hulajnóg elektrycznych. 

Zobacz wideo Ilu Polek i Polaków się zaszczepi? Rozmowa z Łukaszem Pawłowskim z OGB

Loteria szczepionkowa. Co wygrać i gdzie sprawdzić wyniki?

Losowania nagród tygodniowych odbywają się w każdą środę. Było ich już siedem, a 1 września odbędzie się ósme z kolei losowanie tygodniowe loterii szczepionkowej. Nie będzie jednak ostatnie - w planie są jeszcze cztery.

Oprócz tego każdego dnia przydzielane są nagrody natychmiastowe, odbywają się również losowania miesięczne - przed nami jeszcze dwa. W tych losowaniach można wygrać 2 x 100 000 zł (pula - 600 000 zł) oraz dwa samochody toyota corolla (łącznie sześć sztuk). Zbliżamy się również do losowania finałowego, w którym do wygrania będą dwie nagrody po 1 mln złotych każda, a także dwa samochody toyota C-HR.

Szczepienia przeciw COVID-19 (zdjęcie ilustracyjne) Sondaż: Polacy chcą trzeciej dawki szczepionki przeciwko koronawirusowi

Wyniki losowania tygodniowego, miesięcznego i finałowego podawane są na stronie rządowej pod adresem www.gov.pl/web/loteria/ w zakładce "lista zwycięzców". Na liście tej znajdują się cztery pierwsze cyfry numeru telefonu oraz imię i pierwsza litera nazwiska każdej z osób, które wygrały. 

Loteria szczepionkowa. Jak się zarejestrować?

Loteria szczepionkowa nie jest obowiązkowa - warto pamiętać o tym, że jeżeli chcemy wziąć w niej udział, musimy na własną rękę się zarejestrować. Mogą to zrobić osoby pełnoletnie i w pełni zaszczepione.

Wojciech Hermeliński Hermeliński o stanie wyjątkowym: Chodzi o wprowadzenie zapory dla dziennikarzy

Do loterii można zapisać się przez: Internetowe Konto Pacjenta (IKP) lub telefonicznie pod numerem 989, a także SMS-owo, wysyłając wiadomość o treści SzczepimySie na numer 880 333 333.

Kolejne losowania odbywają się w następujących terminach:

  • 8 września 2021 - losowanie tygodniowe i miesięczne (dla osób zapisanych w sierpniu);
  • 15 września 2021 - losowanie tygodniowe;
  • 22 września 2021 - losowanie tygodniowe;
  • 6 października 2021 - losowanie tygodniowe, miesięczne (dla osób zapisanych we wrześniu) i finałowe
Więcej o: