Powrót do szkoły. Jak się ubrać na rozpoczęcie roku szkolnego? [PORADNIK]

Już 2 września uczniowie po ponad dwumiesięcznej przerwie wrócą do nauki. Zanim jednak usiądą w ławkach, czeka ich uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego. Wiele osób zastanawia się, jaki strój będzie odpowiedni. Podpowiadamy.

W środę 1 września uczniowie pojawią się w murach szkół na rozpoczęciu roku szkolnego 2021/2022. Czy uczennice muszą przyjąć ubrane w czarne spódniczki, a chłopcy powinni założyć garnitur? 

Zobacz wideo Sernik idealny na lato - dwie propozycje

Początek roku szkolnego 2021/2022. Jak się ubrać?

Wielu uczniom początek roku szkolnego kojarzy się z niewygodnymi i nudnymi ubraniami. Jednak wcale nie musi tak być. To, że 1 września dzieci i młodzież muszą pojawić się w stroju galowym, który zgodnie ze definicją, jaką znajdziemy w słowniku PWN - oznacza strój uroczysty, nie sprawia, że dziewczynki powinny zakładać czarne spódnice lub sukienki.

Równie dobrze mogą założyć ciemne spodnie. Warto pamiętać, że jeansy są jednak zbyt codziennym strojem, aby ubierać je na tę uroczystość - nawet jeśli są w czarnym kolorze. Podobnie sprawa wygląda z górną częścią garderoby. Zamiast śnieżnobiałej koszuli, warto sięgnąć po elegancką bluzkę albo zwiewną koszulę. Lepiej jednak nie ubierać topów czy t-shirtów, a tym bardziej crop topów. Trzeba pamiętać, że strój nadal powinien być schludny, elegancki i formalny. 

Powrót do szkoły 2021 (zdjęcie ilustracyjne)Minister Czarnek nie boi się powrotu dzieci do szkół

Chłopcy z kolei powinni sięgnąć po eleganckie spodnie - jednak nie muszą być to spodnie garniturowe. Z powodzeniem mogą również zrezygnować z krawatów oraz much. Ważne jest, aby tego dnia założyli koszulę w stonowanym kolorze - najlepiej białym, niebieskim lub granatowym. Nie mniej ważne od odzieży są buty. Lepiej sięgnąć po półbuty, pantofle niż znoszone trampki lub adidasy. 

Spot - 'Lekcja nr 1: Najpierw dzieci, potem kariera'Spot przypomina słowa Czarnka. "To są konsekwencje tłumaczenia kobiecie..."

Co zrobić, żeby strój nie był nudny? 

Strój galowy to nie tylko biel i czerń. Warto sięgnąć po inne kolory m.in. granatowy, beżowy, szary, kremowy czy ciemny brąz. Dziewczyny, aby urozmaicić swoją stylizację, mogą sięgnąć po dodatki - akcesoria do włosów, biżuterię, szalik lub apaszkę. Jeśli 1 września zabraknie słońca, proponujemy wziąć ze sobą okrycie wierzchnie, w tym wypadku sprawdzi się płaszcz lub kurtka w stonowanym kolorze. 

Więcej o: