Niedziele handlowe 2021. Czy 29 sierpnia zrobimy zakupy? Które sklepy będą otwarte?

Niedziele handlowe 2021. W obecnym roku tylko w siedem niedziel nie obowiązuje zakaz handlu. W tych dniach można wybrać się na zakupy do galerii handlowych i supermarketów. Czy 29 sierpnia to niedziela handlowa?

Cztery lata temu posłowie Prawa i Sprawiedliwości przyjęli ustawę ograniczającą handel w niedziele. Od tego czasu stopniowo zmniejsza się liczba niedziel, w czasie których można zrobić zakupy w supermarketach. Czy 29 sierpnia jest niedzielą handlową?

Zobacz wideo Zakaz handlu w niedzielę staje się fikcją. "Solidarność" się wścieka, rząd milczy

Niedziele handlowe 2021. Czy 29 sierpnia to niedziela handlowa?

Niedziela 29 sierpnia jest niedzielą handlową. Oznacza to, że wszystkie placówki, w których odbywa się sprzedaż bezpośrednia, będą otwarte dla klientów. Wybierający się na zakupy będą mogli odwiedzić zarówno supermarkety, jak i wszystkie inne sklepy w galeriach handlowych.

zegar (zdjęcie ilustracyjne) Zmiana czasu z letniego na zimowy 2021. Kiedy przestawiamy zegarki?

Niedziele handlowe 2021. Które sklepy są otwarte?

W obecnym roku tylko w siedem niedziel nie obowiązuje zakaz handlu. We wszystkie pozostałe należy pamiętać o tym, że ustawa o ograniczeniu handlu przewiduje wyjątki. W niedziele niehandlowe zakupy można zrobić w:

  • sklepach na stacjach benzynowych,
  • sklepach zlokalizowanych na dworcach,
  • sklepach mających status placówki pocztowej,
  • sklepach osiedlowych, jeżeli właściciel zdecyduje się na ich otwarcie.

Otwarte są również: cukiernie, piekarnie, apteki, kwiaciarnie i kioski. Zakaz nie obejmuje takżę działania punktów gastronomicznych. 

Zakaz handlu w niedziele staje się coraz bardziej dziurawy. Duże sieci marketów, takie jak Biedronka, Intermarche, Delikatesy Centrum czy Lewiatan, coraz częściej oferują w swoich placówkach usługi pocztowe, dzięki czemu prowadzą swoją działalność również w niedziele niehandlowe. Do otwarcia swoich sklepów w niedziele przymierza się również Lidl.

Narodowy Spis Powszechny. Do kiedy można się spisać? (zdjęcie ilustracyjne) Spis powszechny. Do kiedy trzeba się spisać? Jaka kara za brak udziału?

Kiedy następna niedziela handlowa?

Następne niedziele handlowe w 2021 r. będą dopiero w grudniu. Zakupy w supermarketach i galeriach handlowych zrobimy:

  • 12 grudnia,
  • 19 grudnia.
Więcej o: