Dzień Chłopaka 2021. Kiedy wypada? Czy jest tym samym, co Dzień Mężczyzny?

Dzień Chłopaka to święto, które każdego roku zyskuje na popularności. Skierowane jest do młodych mężczyzn, którzy tego dnia otrzymują drobne upominki oraz życzenia. Kiedy wypada Dzień Chłopaka? Czym różni się od Dnia Mężczyzny?

Dzień Chłopaka ma swoje stałe miejsce w kalendarzu. Każdego roku obchodzimy go 30 września. W 2021 r. będzie to czwartek. W ten wyjątkowy dzień warto złożyć życzenia swoim kolegom i partnerom. 

Zobacz wideo Pakujemy i ozdabiamy prezenty

Dzień Chłopaka 2021. Czym różni się od Dnia Mężczyzny? 

Dzień Chłopaka nie jest tym samym, co Dzień Mężczyzny, który obchodzimy 10 marca. Pierwsze ze świąt jest skierowane raczej do nastolatków, a drugie do osób dorosłych. W Dzień Mężczyzny prezenty otrzymują z reguły ojcowie, mężowie oraz dziadkowie, natomiast w Dzień Chłopaka - koledzy z klasy i przyjaciele.  

zegar (zdjęcie ilustracyjne)Zmiana czasu z letniego na zimowy 2021. Kiedy przestawiamy zegarki?

Dzień Chłopaka nie jest jeszcze tak popularny, jak Dzień Mężczyzny, ale każdego roku zyskuje na znaczeniu. W praktyce oba święta są ze sobą bardzo często mylone, przez co wszyscy mężczyźni, bez względu na wiek, otrzymują życzenia oraz prezenty w oba te dni. 

Pochodzenie Dnia Chłopaka nie jest jasne. Święto ma jednak swoją najdłuższą tradycję w Japonii. Święto młodych mężczyzn obchodzono tam już w VI w. n.e. Rodzice świętowali wówczas rozwój oraz postępy w nauce swoich męskich potomków. Po II wojnie światowej święto chłopaka przemianowano na Dzień Dziecka

Narodowy Spis Powszechny. Do kiedy można się spisać? (zdjęcie ilustracyjne)Spis powszechny. Do kiedy trzeba się spisać? Jaka kara za brak udziału?

Więcej o: