Nowe obostrzenia. O której konferencja rządu w sprawie epidemii koronawirusa w Polsce?

W czwartek rano zwołana została konferencja premiera Mateusza Morawieckiego i pełnomocnika ds. szczepień Michała Dworczyka. O której odbędzie się briefing?
Zobacz wideo Podpalenie punktu szczepień w Zamościu. Premier zapowiada konsekwencje

Konferencja Mateusza Morawieckiego i Michała Dworczyka odbędzie się w czwartek 26 sierpnia o godzinie 8:00. Centrum Informacyjne Rządu na razie nie podało, co będzie tematem spotkania z mediami. 

Koronawirus w Polsce. Konferencja prasowa rządu w czwartek

Dzień wcześniej rzecznik Ministerstwa Zdrowia zapowiadał, że do końca tygodnia Rada Medyczna przy premierze wyda rekomendację dotyczącą szczepienia przeciw COVID-19 kolejną, trzecią dawką. 

- Tutaj najwłaściwszą decyzję i rekomendację podejmą eksperci, na bazie których my będziemy podejmować nasze decyzje. To, jakie szczepionki, to my już dzisiaj wiemy i wszyscy państwo wiecie, jakie szczepionki są podawane, jako ta trzecia dawka w tych państwach, jak Izrael, Wielka Brytania. Więc wiemy, jakie są tam dawki podawane, jakiej szczepionki, więc pewnie będziemy postępować tożsamo, ale poczekajmy na decyzję Rady Medycznej, a przypomnę, że toczy się też postępowanie przed Europejską Agencją Leków (EMA) w tej sprawie - mówił w środę Wojciech Andrusiewicz. 

Rzecznik mówił też, że przy wzroście zakażeń koronawirusem, które mogą pojawić się podczas czwartej fali zakażeń, wprowadzone zostaną nowe obostrzenia. - Tego, że pewne obostrzenia się pojawią, możemy być pewni, że pewien rygor zostanie zaostrzony, w większości w tych województwach, które mają bardzo niski poziom zaszczepienia - mówił w Polsat News

Najniższe wyszczepienie ma miejsce w województwach podkarpackim, lubelskim i opolskim. - Trochę lepiej zaczyna sobie radzić woj. podlaskie, ale jest jeszcze woj. warmińsko-mazurskie i woj. świętokrzyskie - wyliczał rzecznik resortu zdrowia.

Więcej o: